Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Mongolsko Erdene Zuu Monastery

Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Erdene Zuu Monastery


1. Jaké jsou otevírací hodiny Mongolsko Erdene Zuu Monastery?
- Monastery je otevřené každý den od 8:00 do 18:00.

2. Je nutné vstupné do monastery platit?
- Ano, vstupné do monastery stojí 3 000 tugriků (asi 30 Kč).

3. Stravují se mnichové pouze vegetariánsky?
- Ano, vzhledem k buddhistickým zásadám se mnichové stravují pouze vegetariánskou stravou.

4. Může monastery navštívit i nevěřící osoba?
- Ano, monastery je otevřené pro všechny návštěvníky, kteří respektují pozemská i duchovní pravidla.

5. Je v monastery povoleno fotografování?
- Ano, fotografování je povoleno, avšak v některých místnostech a chrámech může být zakázáno.

6. Je v monastery možné ubytovat se?
- Ano, monastery nabízí možnost ubytování pro návštěvníky, kteří se chtějí zapojit do duchovního a meditačního programu.

7. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do monastery?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do century, je taxíkem nebo pronajmutím vozidla, neboť neexistují pravidelné autobusové spoje.

8. Kde se nachází nejlepší místa pro fotografování monastery?
- Nejlepší místa pro fotografování monastery jsou zejména okolí poutního místa, hlavní vchod, centrální nádvoří a chrámy.

9. Jsou v monastery nějaké speciální události, které stojí za návštěvu?
- Ano, v monastery se pravidelně konají mše, meditace, ceremonie a festivaly, které jsou velmi populární mezi návštěvníky.

10. Jsou v monastery k dispozici průvodci?
- Ano, monastery nabízí možnost prohlídky s průvodcem, který návštěvníkům poskytne podrobné informace o historii a duchovním významu shrine.


Počasí Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Mongolsko Erdene Zuu Monastery - duchovní centrum a turistická atrakce v Mongolsku

Mongolsko Erdene Zuu Monastery se nachází v poklidné oblasti mimo hlavní město Ulaanbaatar v centrální části Mongolska. Toto klášterní komplex byl postaven v roce 1585, je to tedy jeden z nejstarších klášterů v zemi. Je vyhlášený nejen pro svou duchovní a historickou hodnotu, ale také pro svou architekturu a umístění.

Erdene Zuu znamená "Stříbrná svatyně", což vystihuje důležitou funkci zdejšího kláštera, který je uctíván jako důležité svaté místo. Klášter byl založen bývalým mongolským panovníkem Abtai Sain Khan, který si tímto způsobem chtěl zajistit boží ochranu svého království. Během 17. století však byl klášter zničen v rámci panovnických válek a musel být obnoven až v 18. století.

Erdene Zuu Monastery je postaven v tradičním mongolském stylu. Celý komplex je obehnán zdí s 108 stupni, což symbolizuje počet stoupenců Buddhovy nauky. Uvnitř zdi se nachází řada budov, včetně hlavního chrámu a mnoha menších templatů. Turisté, kteří navštíví tuto tichou oázu, si mohou prohlédnout nádheru fresky a zlaté horské ptáky na hlavním oltáři.

Kromě své duchovní hodnoty má Mongolsko Erdene Zuu Monastery také praktickou využití pro turisty. Výlety sem jsou velmi oblíbené a jsou organizovány z mnoha míst v Mongolsku. Oázou klidu a klidu se zde turisté mohou odpočinout od hektické každodenní rutiny a užít si okolní přírody. Cestující mohou také navštívit další atrakce, jako jsou okolní jezera a horské oblasti, což je skvělé pro pěší turistiku.

Mongolsko Erdene Zuu Monastery je jedním z nejvýznamnějších duchovních center v Mongolsku a je to také fascinující turistická atrakce. Jeho krása a mírnost navíc přilákávají tisíce hostů z celého světa. Proto neváhejte a navštivte toto krásné duchovní místo, které vás jistě vtáhne do svého poklidného klidu a dobrého pocitu.


Dovolená Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Mongolsko je země, která leží v asijské části světa a nabízí turistům překrásnou přírodu, nepřeberné množství historických památek a zajímavou kulturu. Mezi jednu z nejikoničtějších atrakcí patří klášter Erdene Zuu, který je jediným přeživším klášterem z dob Mongolské říše.

Erdene Zuu byl založen v roce 1585 na místě, kde původně stála pevnost Khar Khorin. Tento klášter byl významný pro mongolskou společnost a poskytoval útočiště a ochranu pro lidi v okolí. Během své existence byl několikrát zničen, ale vždy byl obnoven a zachován jako důležitá kulturní památka.

Klášter Erdene Zuu má neuvěřitelně krásnou architekturu. Stavby jsou postaveny z červených cihel a vypadají úchvatně. Celkem je zde kolem šedesáti pečlivě zděných budov, které jsou rozloženy na prostorném pozemku uprostřed západního Mongolska. Turisté si mohou prohlédnout mnoho různých staveb včetně chrámů, oltářů, klášterních stavení a věží. Samotný klášter je obklopen zdí s pěti branami, které symbolizují buddhistické prvky.

Erdene Zuu je hlavním centrem mongolského buddhismu a poskytuje turistům unikátní možnost seznámit se s touto náboženskou filozofií. Vnitřek budov kláštera zdobí obrazy a sochy buddhů a dalších významných duchovních. V průběhu dne se zde konají různé ceremonie, při kterých můžete získat představu o tom, jakým způsobem se tato náboženská tradice projevuje v původním prostředí.

V okolí kláštera se nachází mnoho dalších zajímavých míst, která lze navštívit. Mezi ty nejvýznamnější patří starobylá pevnost, která se nachází nedaleko od kláštera a Tuvkhun klášter situovaný na kopci nedaleko od města Zuunmod. Při procházce okolím kláštera můžete také pozorovat divoká zvířata, včetně kopytníků, jelenů a volů.

V Mongolsku je klášter Erdene Zuu jedním z nejvýznamnějších historických muzeí a turistických atrakcí. Navštěvovat ho mohou lidé z celého světa a poskytuje jim jedinečnou příležitost poznat místní kulturu a historii. Díky krásné architektuře, historickým významem a poklidné atmosféře patří Erdene Zuu mezi nejnádhernější kláštery na světě.


Ubytování Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Mongolsko se může pochlubit bohatou historií a kulturou, která se zrcadlí i v jeho mnoha klášterech a monastýrech. Jeden z nejvýznamnějších z nich se nachází v západní části země a jmenuje se Erdene Zuu Monastery.

Erdene Zuu Monastery byl založen v roce 1585 a nachází se v jižní části Kharkhorinu, což je bývalé hlavní město Mongolska. Monastýr byl postaven jako ochrana pro svatyni, která obsahuje zbytky starověkého hlavního města a sloužil jako duchovní středisko celého regionu.

Svůj název Erdene Zuu získal podle názvu místní řeky, což v mongolštině znamená "hodnotné klášterní zlato". Celkově se jedná o jedno z nejvýznamnějších duchovních center v Mongolsku a je chráněno jako národní kulturní památka.

Erdene Zuu Monastery nabízí ubytování pro turisty, kteří chtějí být co nejblíže k nádhernému klášteru a prozkoumat sakrační místa v okolí. Kromě double a twin pokojů, jsou k dispozici i apartmány s oddělenými ložnicemi. Pokoje jsou vybaveny základním nábytkem, včetně postelí, skříní, stolů a židlí.

Celé ubytování je velmi čisté a uklizené. Úpravy a nová výbava však nebyly provedeny dlouho, takže je zde možné nalézt vrstvu prachu. Pokoje mají vlastní koupelnu s toaletou a většina z nich má i klimatizaci. Recepce poskytuje informace o místních atrakcích a organizuje pro Vás i průvodce na prohlídku.

Monastýr Erdene Zuu je velkou turistickou atrakcí, takže zde narazíte na spoustu turistů jak domácích, tak zahraničních. V areálu se konají pravidelně různé akce a festivaly, na kterých můžete vidět tradiční tance a zpěvy, stejně jako zápolení na koních a slavnosti s tradičními jídly.

Pokud hledáte klid a odpočinek, Erdene Zuu Monastery Vám tuto možnost také nabízí. Pokoje jsou umístěny přímo na klidném a klidném místě, není tedy rušivých vlivů od okolí. Snídaně jsou zahrnuty v ceně ubytování a podobně jako ostatní jídlo je velmi chutné.

Erdene Zuu Monastery je jedním z nejkrásnějších a důležitých míst v Mongolsku, kde můžete zažít tradiční mongolské kulturu a zvyky. Pokud se Vám podaří zůstat v Erdene Zuu Monastery, budete mít přímý přístup k jeho mnoha krásám a budete blízko k mnoha dalším turistickým atrakcím v okolí. Určitě stojí za to se podívat na toto krásné místo a vidět, jak kouzelné mohou být mongolské kláštery a monastýry.


Letenka Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Mongolsko patří mezi jednu z nejexotičtějších zemí na zemi plné kontrastů, přírodní krásy a bohaté historie. Jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Mongolsku je Erdene Zuu Monastery, což je v klášter postavený v roce 1585.

Erdene Zuu Monastery se nachází na jihozápadě Mongolska ve městě Kharkhorin, které je považováno za bývalé hlavní město Mongolska. Tento impozantní klášter byl založen na základech starověkého města Karakorum, které bylo kdysi hlavním městem Mongolska v dobách, kdy vládl Džingischán. Erdene Zuu je považován za první Buddhově klášter v Mongolsku a je jedním z mála klášterů, které se uchovaly po dobytí Mongolska Čínou.

Erdene Zuu Monastery je skutečně monumentální stavbou, která se skládá ze 108 stupňovitých stoup a kamenných zdí s vchody na všech čtyřech stranách. Rikhe-hora (bohatá hora), která se nachází za klášterními zdmi, byla původně vyhloubena z kmene pístovní sulky, ve kterém byla uskladněna posvátná kniha kanjur. Kolem kláštera je spousta stupa, mávání vlajek a malých chrámků, což vytváří úžasnou atmosféru.

V současné době je Erdene Zuu Monastery vcelku velkým turistickým centrem, obklopeným nádhernou přírodou, kde se nacházejí také malé obchůdky s tradičním zbožím a mnoho restauraci, ve kterých si můžete vychutnat vynikající tradiční jídla. Pokud se rozhodnete pro návštěvu kláštera, nezapomeňte si vzít krypty pro boty, protože do samotného kláštera se chodí bez bot a boty je nutné uschovat ve skříňce na klice.

Vrcholné konstrukce Erdene Zuu Monastery byly dokončeny v roce 1747 a od té doby se staly jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Mongolska. Pokud tedy plánujete svou cestu po Mongolsku, rozhodně nevynechejte tuto magickou stavbu, která skrývá hlubokou historii a duchovní dědictví Mongolska.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky