Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Mexiko Cancún

Počasí Mexiko Cancún


Mexiko Cancún je slavné přímořské letovisko v Karibiku, které nabízí návštěvníkům fantastické počasí po celý rok. S jeho teplými teplotami a sluncem je to ideální destinace pro ty, kteří hledají oddych a relaxaci na pláži, ale také pro ty, kteří chtějí poznat kulturu a historii Mexika.

Teploty v Cancúnu jsou velmi konstantní po celý rok a průměrné denní teploty se pohybují kolem 28°C. V zimě, od listopadu do února, je mírně chladnější, s průměrnou teplotou kolem 25°C, ale stále dostatečně teplé na koupání v moři a procházky po pláži. Během léta od května do října jsou nejteplejší měsíce, s teplotami až kolem 33°C, takže je třeba být opatrný a vždy se chránit před UV paprsky slunce.

V Cancúnu je téměř celoročně slunečno a dešťové srážky jsou poměrně řídké. Největší deště jsou v létě, od června do září, ačkoli tyto bouřky jsou často krátké a intenzivní. Na druhé straně jsou zimní měsíce (od listopadu do února) obvykle suché, takže lehce chladnější počasí je vhodné pro ty, kteří chtějí prozkoumat památky a město Cancún.

Moře v Cancúnu je křišťálově průzračné a má příjemnou teplotu po celý rok. Přestože v létě může být moře trochu vlnité, je to ideální období pro vodní sporty, jako je šnorchlování a potápění. V zimě je moře klidnější, což znamená, že koupání je ještě příjemnější.

Celkově by se dalo říci, že Cancún má fantastické počasí pro celoroční dovolenou. Teplé teploty, slunce a křišťálově průzračné moře jsou ideální pro ty, kteří chtějí odpočívat na pláži a relaxovat, jak i pro ty, kteří chtějí více aktivit. Proto, pokud hledáte dokonalou destinaci pro dovolenou na pláži s počasím, které vám umožní nezapomenutelný zážitek, je Cancún bezesporu tou pravou volbou pro všechny.


Dovolená Mexiko Cancún


Mexiko Cancún je jedno z nejoblíbenějších turistických cílů. Toto město leží na východním pobřeží Yucatánu a je známé především svými bílými plážemi, modrou vodou a slunečným počasím. Pokud plánujete dovolenou v Mexiku Cancúnu, zde je náš návod, jak využít toto krásné místo.

Začněme tím, kde byste měli zůstat. Cancún nabízí mnoho možností, od luxusních resortů až po levnější hotely nebo hostely. Pokud máte rádi luxus, zkuste některý z hotelů na Pláži z Tajemníka, která je plná restaurací, barů a obchodů. Pokud hledáte uskladnění peněz, zvažte pobyt v centru města.

Nyní pojďme ke skutečné dovolené v Mexiku Cancúnu. Většina turistů přijíždí do Cancúnu za sluncem a plážemi, takže první věc, kterou musíte udělat, je najít si své oblíbené místo k relaxaci. Cancún má mnoho bílých pláží s průzračně modrou vodou, které jsou ideální pro opalování a plavání. Nejpopulárnější pláže je Playa Delfines, kde se můžete kochat pohledem na turkusové moře a rentgenorografií Cancúnu. Kromě toho můžete také vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je potápění, jízdou na skútru a rybařením.

Ale Cancún není jen o plážích a sluníčku. Pokud máte zájem o historii a kulturu, můžete navštívit mnoho mayských archeologických míst, jako je Chichén Itzá, Tulum a Cobá. Tyto památky jsou nádherné a fascinující místa, kde si můžete prohlédnout historii a kulturu Mayů.

Pokud se chcete zábavit v noci, Cancún vám také hodně nabízí. Existují různé kluby, bary a restaurace, které jsou otevřeny po celou noc. Pokud hledáte místo se skvělou hudbou a atmosférou, zkuste Coco Bongo, nebo pokud máte rádi temné bary a kluby, můžete navštívit The City.

Kromě toho najdete v Cancún i mnoho možností nákupů. Od oblečení, kosmetiky a suvenýrů po šperky a umělecké předměty, Cancún nabízí takřka všechno. Pro některé lidi jsou nákupy cestou života a Cancún se snaží uspokojit všechny vaše požadavky.

V Mexiku Cancúnu můžete pobývat jak dlouho chcete. Můžete si užívat slunce, moře a písek nebo navštívit historická místa a nakupovat. Toto místo má co nabídnout každému turistovi. Udělejte si z tohoto místa něco, co budete pamatovat po zbytek života.


Letenka Mexiko Cancún


Pokud se vydáte na dovolenou do Mexika, Cancún neboli "Turistický ráj" je jedním z nejpopulárnějších míst, které stojí za návštěvu. Tento bělostný písek, azurová voda a palmové stromy ukrývají několik nejúžasnějších pláží na světě a k tomu je tu bohatá historie a kultura Mayů a Azteků.

Pokud chcete návštěvu Cancúnu zažít naplno, musíte si rezervovat letenku. Cancún hlavní národní letiště a jedno z nejrušnějších v Karibiku. Odtud se dostanete snadno do mnoha turistických destinací.

Když se rozhodujete, kdy cestovat do Cancúnu, mějte na paměti, že západ Karibiku má jednu sezónu dešťů, která trvá od května do října. V tomto období může být počasí hezké, ale také se mohou vyskytnout hurikány a tropické bouřky. Proto je nejlepší plánovat návštěvu mezi listopadem a dubnem.

Pokud se vám podaří najít dobrou nabídku, let z Evropy do Cancúnu trvá přibližně 10-12 hodin, v závislosti na přestupu. Let z Prahy stojí okolo 20 000 Kč až 30 000 Kč, pokud hledáte slevy.

Po příletu na letiště Cancún, budete překvapení, jak typické to dokáže být. Hlavní prostory terminálu jsou naplněny turisty, kteří se snaží dostat na své lety co nejrychleji. Přesto se snažte zůstat klidní a krok po kroku se dostat přes všechny kontroly.

Jakmile jste překonali překážky letiště, přichází na řadu zábava a relaxace. V Cancúnu je velký výběr hotelů, od luxusních pětihvězdičkových rezortů po cenově dostupné hotely. Pokud si chcete užít hory a moře, můžete se rozhodnout pro hotel na pláži s výhledem na oceán.

Zajímavosti, které musíte vidět v Cancúnu, jsou archeologické památky Tulum a Chichén Itzá. Město Tulum je 90 minut jízdy od Cancúnu a představuje nejmladší archeologickou zónu v Mexiku. Naopak Chichén Itzá jsou starověké ruiny, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Ruiny jsou domovem mnoha staveb a chrámových míst, jako jsou starobylé pyramidy a slavný Kukulcanův chrám.

Kromě těchto dvou památek budete mít bohatý výběr z dalších aktivit, jako jsou vodní sporty, plavání s delfíny, procházky po pláži a mnoho dalšího.

Závěrem, Cancún je nádherné místo a určitě stojí za návštěvu. Ať už plánujete cestu s rodinou, přáteli nebo solo, bude nezapomenutelná. Vyražte na dobrodružství v Mexiku a vychutnejte si nejkrásnější pláže na Karibiku.


Ubytování Mexiko Cancún


Mexiko Cancún je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na světě a nabízí mnoho možností pro ideální dovolenou. Abychom však mohli co nejvíce využít této destinace, je důležité pečlivě vybrat ubytování.

V Cancúnu je mnoho typů ubytování od luxusních hotelů až po malé penziony. Záleží pouze na vašem rozpočtu a preferencích.

Pokud hledáte luxus, můžete se ubytovat v některém z nejlepších hotelů v Cancúnu, jako je například hotel Ritz Carlton nebo hotel Hyatt Zilara. Tyto hotely nabízí více než jen pohodlné postele - poskytují svým hostům dokonalé služby a vynikající zařízení, jako jsou bazény, spa, restaurace a mnoho dalších. Tyto luxusní hotely ovšem nemusí být pro každého, jelikož jsou často dražší než jiné možnosti.

Další častou možností ubytování jsou all-inclusive hotely. Tyto hotely nabízejí nejen pohodlné postele, ale také stravu a alkoholické nápoje v jedné ceně. Pokud máte rádi pohodlí a necítíte potřebu trávení času hledáním restaurací a barů, tato možnost by mohla být pro vás tou správnou.

Kromě hotelů má v Cancúnu mnoho lidí ráda i domovní ubytování. Airbnb pronájmy a apartmány na měsíc nebo týden, nabízejí svým hostům flexibilitu a volnost, aby si mohli užít Cancún více jako místní obyvatelé.

Nakonec jsou zde i možnosti ubytování s menším rozpočtem, jako jsou hostely nebo motely. Tyto levné možnosti nabízejí pohodlné postele, koupelnu a obvykle společnou kuchyni. Pokud jste dovolenou plánovali z časových nebo finančních důvodů, může být tato volba pro vás skvělým řešením.

Celkově vzato, Cancún nabízí mnoho možností pro ubytování. Záleží pouze na vašem rozpočtu a preferencích, abyste si mohli užít tuto úžasnou destinaci co nejvíce. Ať již se rozhodnete pro luxusní hotel nebo levný hostel, všechny tyto možnosti nabízejí skvěle ubytování a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Cancún


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cancúnu?

Nejlepší období na návštěvu Cancúnu je od prosince do dubna, kdy je sucho a teploty se pohybují mezi 25 a 30 °C.

2. Je Cancún bezpečné místo na dovolenou?

Cancún má vysokou úroveň bezpečnosti pro turisty, nicméně je vždy důležité být opatrný a sledovat své věci, obzvláště v oblastech s vysokou koncentrací turistů.

3. Které pláže jsou nejlepší v Cancúnu?

Nejlepší pláže v Cancúnu jsou Playa Delfines, Playa de Chac Mool a Playa Tortugas.

4. Potřebuji vízum pro návštěvu Cancúnu?

Většina návštěvníků zemí EU, USA a Kanady nepotřebuje vízum pro návštěvu Cancúnu, ale když si nejste jisti, zkontrolujte si informace o vízech v Mexiku.

5. Které aktivity jsou nejpopulárnější v Cancúnu?

Mezi nejoblíbenější aktivity v Cancúnu patří plavání s delfíny, potápění, vodní sporty, návštěva historických památek, noční život a ochutnávání místní kuchyně.

6. Jaká je místní měna a jak se dá měnit?

Místní měnou v Cancúnu je mexické peso. Většina hotelů, bank a směnáren vám umožní směnit vaše peníze. Nicméně, mnoho obchodů a restaurací také přijímá americké dolary.

7. Kde se dá nejlépe ubytovat v Cancúnu?

Nejlepší oblasti pro ubytování v Cancúnu jsou Zona Hotelera a Centro. V Zona Hotelera jsou luxusní hotely a nádherné pláže, zatímco v Centro najdete levnější hotely a více možností k ochutnání místní kuchyně.

8. Jak se dá dostat z letiště do centra města?

Nejjednodušší způsob, jak dostat z letiště do centra města, je taxi. Nicméně, existují také autobusy a speciální letištní taxi služby, které nabízejí nízké ceny. Dobrým tipem je také předběžně si objednat transfer s ubytováním.

9. Které památky je dobré navštívit v Cancúnu?

Mezi nejlepší památky v Cancúnu patří archeologické místo Chichén Itzá, Tulum a Cobá, Muzeum Mayů v Cancúnu a Xcaret Park.

10. Co je dobré ochutnat v Cancúnu?

V Cancúnu byste neměli minout tradiční pokrmy, jako je guacamole, ceviche, kachna Cochinita Pibil, tacos s masem a místní pivo a tequils.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky