Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Marshallovy ostrovy Rongelap Atoll

Dovolená Marshallovy ostrovy Rongelap Atoll


Rongelap Atoll je malý ostrov, který se nachází v jižní části Tichomoří v souostroví Marshallovy ostrovy. Tento ostrov nabízí turistům jedinečnou příležitost prozkoumat jedno z nejkrásnějších míst v Pacifiku. Rongelap patří mezi nejlepší místa pro potápění v oblasti Tichomoří, díky svému unikátnímu podmořskému světu, kdo, je plný korálových útesů a pestrobarevných ryb.

Dovolená na Rongelap Atoll je pro turisty, kteří chtějí poznat ostrovskou kulturu a zároveň si užít relaxační dovolenou na pláži. Ostrov nabízí návštěvníkům mnoho aktivit jako jsou potápění, rybolov, surfování, kajakářství nebo plavba lodí. Zkušení potápěči si na Rongelap Atoll také mohou vyzkoušet potápění na tajemném vraku letadla u západního pobřeží.

Rongelap Atoll je ostrov s bohatou historií a kulturním dědictvím. Kořeny obyvatel ostrova sahají až do doby před příchodem Evropanů, kteří ostrov objevili v 16. století. Na ostrově se dodnes udržuje tradiční způsob života a kultura. Navštěvující turisté mohou zažít několik kulturních oslav a festivalů, kde se předvádějí tradiční tance a zvyky.

Pro turisty, kteří si užívají přírodní krásy, Rongelap Atoll nenabízí pouze korálové útesy a nádhernou pláž, ale také chráněnou rezervaci s řadou endemických druhů rostlin a živočichů. Ostrov je také oblíbený mezi biology a vědci, kteří se zde zajímají o unikátní organismy Tichomoří.

Dovolená na Rongelap Atoll je pro turisty, kteří hledají jedinečnou dovolenou na malém, ale nádherném ostrově v Tichomoří. Ostrov nabízí vynikající pláže, skvělé možnosti pro potápění, bohatou historii a kulturu a unikátní přírodní krásy, které nejsou jinde v Pacifiku. Rongelap Atoll je skutečně oázou klidu a krásy, což udělá z vaší dovolené jedinečný zážitek.


Letenka Marshallovy ostrovy Rongelap Atoll


Marshall Islands, specifically the Rongelap Atoll, is an archipelago located in the Pacific Ocean. It is a place that is known for its natural beauty and breathtaking views. The Rongelap Atoll, in particular, is quite popular amongst tourists due to its crystal clear waters and its beautiful beaches. If you are planning to visit the Marshall Islands, then you must not miss the opportunity to visit Rongelap Atoll.

Getting to Rongelap Atoll

To get to Rongelap Atoll, you will need to take a flight from Majuro, the capital of the Marshall Islands. The flight takes about an hour and a half, and there are a number of airlines that operate flights to Rongelap Atoll. However, it is important to note that these flights are not as frequent, and you may need to book your flight well in advance.

Things to Do in Rongelap Atoll

Once you arrive at Rongelap Atoll, you will be surprised by the number of activities that you can indulge in. The most popular activity is scuba diving. The clear waters of the Atoll provide an ideal environment for divers to explore marine life. There are also a number of dive operators that offer diving services.

Another activity that you can enjoy in Rongelap Atoll is snorkeling. The waters of the Atoll are home to a variety of marine life, including colorful fish and corals. You can take a guided tour or rent snorkeling gear and explore the waters on your own.

For those who enjoy water sports, Rongelap Atoll offers a range of water activities, including kayaking, paddleboarding, and fishing. You can rent equipment and explore the waters at your own pace.

If you are more interested in exploring the land, then you can take a tour of the Atoll. The island is home to a number of historic sites, and you can learn about the history and culture of the Marshall Islands during your tour.

Accommodations in Rongelap Atoll

There are a number of accommodations available in Rongelap Atoll, including guest houses and hotels. However, it is important to note that the island is not very developed, and you may need to make arrangements well in advance.

Conclusion

Rongelap Atoll is a hidden gem that offers a range of activities for visitors. From the crystal-clear waters to the historic sites, the Atoll has something for everyone. So, if you are planning to visit the Marshall Islands, then be sure to add Rongelap Atoll to your list of must-visit destinations.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Rongelap Atoll


Q: Jak se dostat na Marshallovy ostrovy, konkrétně Rongelap Atoll?
A: Nejrychlejší a nejpohodlnější cestou je letadlem z mezinárodního letiště v jihozápadním Pacifiku. Zde se lze připojit na lety do města Majuro na hlavním ostrově republiky a odtud pokračovat na ostrov Rongelap malým letadlem.

Q: Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Rongelap Atoll?
A: Nejlepší doba na návštěvu Rongelap Atoll je během suchého období, které spadá do období mezi prosincem a dubnem. Během této doby je pravděpodobnost hurikánů a dešťových bouří nejnižší.

Q: Jaká je průměrná teplota vody v Rongelap Atoll?
A: Průměrná teplota vody v okolí ostrova Rongelap se pohybuje mezi 26 °C a 29 °C po celý rok.

Q: Které aktivity jsou k dispozici na Rongelap Atoll?
A: Rongelap Atoll nabízí řadu aktivit, jako je šnorchlování, potápění, rybaření, vodní sporty a výlety po okolí ostrova.

Q: Kolik ostrůvků tvoří Rongelap Atoll?
A: Rongelap Atoll se skládá z více než 60 malých ostrovů.

Q: Jaký je jazyk místních obyvatel na Rongelap Atoll?
A: Místní obyvatelé na Rongelap Atoll mluví hlavně maršálštinou, avšak angličtina je také používána jako druhý jazyk.

Q: Musím mít pro vstup na Rongelap Atoll vízum?
A: Ano, pro vstup na Marshallovy ostrovy musí mít turisté platné vízum. Víza lze získat v místní konzulátu nebo velvyslanectví.

Q: Jaké jsou možnosti ubytování na Rongelap Atoll?
A: Na Rongelap Atoll není příliš mnoho možností ubytování. Turisté zde mohou využít malých místních penzionů nebo pronajmout rekreační chaty.

Q: Jaké jsou možnosti dopravy po ostrově?
A: Na Rongelap Atoll nejsou v provozu pravidelné autobusy nebo taxislužby. Turisté zde mohou využít vlastní dopravu po ostrově, jako jsou například motocykly nebo kola.

Q: Kdo je správcem Rongelap Atoll?
A: Rongelap Atoll spadá do japonské prefektury Okinawa a je spravován jako součást Marshallových ostrovů.


Ubytování Marshallovy ostrovy Rongelap Atoll


Rongelap Atoll: Krásné ubytování v skvělém království Marshallových ostrovů

Krásná a nezasažená příroda, zajímavá kultura a místo stejně jako živelné a historické památky - to jsou jen některé z důvodů, proč by si cestovatel měl při návštěvě Marshallových ostrovů nechat ujít Rongelap Atoll, fantastické turistické centrum tohoto skvělého ostrovního království.

S vynikajícími obytnými místnostmi na vrcholu nenarušených malebných kopců a v útulných vesničkách, nabízí Rongelap Atoll návštěvníkům pohodlné, ale stále přirozené obytné prostory, kde se lze při ubytování zcela odpočinout a těšit si z krásného ostrovního prostředí. Vzhledem k převládajícímu tropickému klimatu se jedná o skvělé místo pro vaši dovolenou plnou slunce, oblázkových pláží a křišťálově čistého oceánu.

Turisté si v Rongelap Atoll také nenechají ujít návštěvu mnoha zajímavých turistických památek v této oblasti. Mezi nimi lze najít například ruiny bývalého Sovětského raketového testovacího zařízení, které zde sídlilo v době studené války. Odkazy na historii zde však nekončí; v oblasti se rovněž nachází mnoho pozůstatků starověkých národních tradic, což představuje skvělou možnost pro výuku místní historie a kultury.

Rongelap Atoll se taktéž pyšní dokonalými podmínkami pro vodní sporty, jako jsou potápění a plavání. Oblast lemovaná koralovými útesy nabízí úchvatné potápěčské příležitosti, kde se lze setkat s pestrou různorodostí živočišných a rostlinných druhů, které v oblasti obývají. Voda zde je průzračná a plná života, což zajišťuje velmi intenzivní zážitky.

Jedinou nevýhodou Rongelap Atoll je jeho vzdálenost od ostatních světových center. Jakákoliv návštěva Marshallových ostrovů obvykle vyžaduje letové spojení, což zvyšuje náklady na cestování a prodlužuje dobu trvání cesty. Nicméně, pro ty, kteří si dovolenou v Rongelap Atoll mohou dovolit, zde naleznete fantastické a kouzelné ubytování, kde najdete dokonalou kombinaci přírodní krásy, luxusu a pohodlí.


Počasí Marshallovy ostrovy Rongelap Atoll


Marshallovy ostrovy jsou tvořeny celkem 29 atolů a více než 1 000 ostrovy v Mikronésii v Tichomoří. Jedním z těchto atolů je Rongelap Atoll, který má rozlohu 31 km² a leží asi 150 km východně od Bikini Atoll.

Počasí na Rongelap Atoll je typické pro tropické oblasti s vysokou vlhkostí a teplotami. Po celý rok se na ostrově udržuje teplota kolem 27 až 30 °C. Nejde tedy o klidné a chladné místo, ale o skutečný tichomořský ráj.

Na Rongelap Atoll se nejčastěji vyskytují deštivé období během července a srpna. Během této doby se na ostrově vyskytují časté srážky, které mohou celkovou vlhkost v atmosféře zvýšit až na 80%. Koncem roku je pak období sucha, které trvá až do března.

Během celého roku na Rongelap Atoll foukají kolem 4-5 m/s větry od jihovýchodu. Tyto větry se nazývají pasáty a vyrábějí se nad teplým vodním proudem podél rovníku.

Pro turisty je nejlepší doba na návštěvu Rongelap Atoll v období od března do června. V tomto období se na ostrově nevyskytují velké množství srážek a teploty jsou příjemné. Turisté si zde mohou užít skvělé podmínky pro potápění a pozorování úchvatných korálových útesů, které jsou na Rongelap Atoll k vidění.

Ve srovnání s jinými ostrovy v Tichomoří jsou na Rongelap Atoll velmi mírné přírodní katastrofy. Ani hurikány, ani erupce sopky se na ostrově nevyskytují. Voda kolem ostrova si ale zachovává mírně radioaktivní sloučeniny po jaderných testech, které v této oblasti probíhaly v minulosti.

Celkově lze tedy říci, že počasí na Rongelap Atoll je příjemné a mohutné přírodní katastrofy se zde nevyskytují. Ostrov je tedy zvláště pro milovníky vodních adrenalinových aktivit perfektním místem k relaxaci a odpočinku.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky