Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Maďarsko Tihany

Počasí Maďarsko Tihany


Maďarsko je země s kontinentálním klimatem, což znamená teplá léta a chladné zimy. Tihany, malé město na poloostrově s výhledem na Balaton Lake, má také podobné podnebí. Teploty v Tihany se pohybují mezi 10°C a 25°C v letních měsících, zatímco v zimě se teploty stávají dostatečně nízkými na to, aby tam sněžilo.

Teploty v létě (červenec a srpen) dosahují průměrně od 25°C do 30°C, a období od července do srpna je nejteplejší a nejsušší částí roku. V té době je turistická sezóna v plném proudu a město je plné lidí, kteří si užívají slunce a koupání v Balatonu.

Naopak nejchladnější období je v zimě (listopad až březen), kdy teploty klesají na průměrně -4°C v prosinci a lednu. V té době je mnohem méně turistů, ale město má své kouzlo i v této sezoně. Jesenní období může být také velmi krásné, když se stromy zbarví do krásných odstínů, a také je to ideální doba pro milovníky vína, protože se konají festivaly vinných sklepů.

Mimo to, že se během léta stává Tihany oblíbeným turistickým místem, má město také krásnou krajinnou scenérii v podobě zelených polí, okouzlujících jezer a kopcovité krajiny. Díky svému poloze je město ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít klid a relaxaci v krásném prostředí.

V závislosti na vašich preferencích doporučujeme návštěvu Tihany během léta, kdy se můžete těšit na slunné počasí a koupání v Balatonu, nebo během jara a podzimu, kdy můžete užívat krásné krajiny a slavit vinobraní vinných sklepů. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Tihany, určitě se nebudete nudit.


Ubytování Maďarsko Tihany


Maďarsko je zemí s mnoha krásami a zajímavostmi. Pokud plánujete návštěvu této země, neměli byste vynechat její perlu – poloostrov Tihany. Tento poloostrov se nachází na severním pobřeží Balatonu a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v celém Maďarsku. Proto není divu, že zde najdete velké množství ubytování pro turisty.

Jedním z nejoblíbenějších typů ubytování na Tihaně jsou hotely. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje v různých cenových kategoriích, a to včetně snídaně nebo polopenze. Některé hotely nabízejí také bazén, saunu, lázně nebo fitness centrum jako součást ubytování. Mezi nejlepší hotely na poloostrově patří Hotel Club Tihany, Hotel Panorama, Hotel Club Relax, Hotel Club Tihany Bungalows a Hotel Tihany Yacht Club.

Pokud preferujete ubytování v soukromí, můžete si pronajmout apartmán. Takový apartmán vám nabídne výhodu vlastní kuchyně, což může být velmi praktické, pokud cestujete s rodinou nebo s přáteli. Vybrat si můžete z mnoha apartmánů v různých velikostech a vybavení. Mezi nejoblíbenější apartmány na Tihaně patří Beach House Tihany, Apartment Pater Enikő, Apartment Christina a Villa Anita.

Pro ty, kdo chtějí ubytování s větší autonomií, nabídnou v Tihaně pronájem domů a vil. Tento typ ubytování vám poskytne vlastní zahradu a soukromí a bude ideální, pokud hledáte větší prostor pro celou rodinu nebo skupinu přátel. Mezi nejoblíbenější domy a vily patří Villa Julia, Villa Blockhouse a Balaton Private.

Ať už si vyberete kterýkoli z typů ubytování na Tihaně, můžete se těšit na krásné okolí a bohatou historii, kterou poloostrov nabízí. Můžete si užít procházky po krásných plážích, navštívit klášter, nebo si prohlédnout mnoho památek a muzeí, které Tihana nabízí. A když se vrátíte do svého útulného ubytování, budete mít možnost relaxovat a odpočinout si před dalším dnem plným dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Tihany


1. Jak se dostat z Budapešti do Tihany?
- Z Budapešti se lze dopravit autobusem, autem nebo vlakem. Nejbližší nádraží je v Balatonfüredu.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Tihany?
- Nejlepší čas na návštěvu Tihany je od května do září, kdy jsou teplé teploty a větší možnosti využití aktivit na vodě.

3. Jaké jsou nejpopulárnější aktivity v Tihany?
- Mezi nejpopulárnější aktivity patří plavání v Balatonu, vodní sporty, cyklistika, turistika, ale i návštěva místního kláštera a archeologických nalezišť.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Tihany?
- Mezi nejlepší restaurace v Tihany patří Koczor, Echo, Apátsági Csárda nebo Sástó.

5. Kde se nachází nejvýznamnější turistické atrakce v Tihany?
- Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Tihany je klášter Benediktinů, který se nachází na vrcholu kopce s krásným výhledem na Balaton. Dále stojí za návštěvu Gejzír, Park Kralovství a Kostel Sv. Michala.


Dovolená Maďarsko Tihany


Maďarsko a jeho úžasné městečko Tihany nabízejí krásné a pestrobarevné scenérie, které vás zcela uchvátí. Pokud plánujete dovolenou na Tihany, můžete očekávat nádherné okolí, úžasnou gastronomii a bohatou historii.

Tihany se nachází na poloostrově Balaton a je jedním z nejvýznamnějších turistických místí Maďarska. Je to malé, rybářské a historické městečko s více než tisíciletou historií. Krása a jedinečnost Tihany spočívá v jeho krásných památkách, úchvatných výhledech, malých uličkách se starými domy a překvapivé historii.

Poloostrov Tihany je bohatý na zákoutí a panoramatické výhledy, které musíte vidět, aby jste uvěřili. Dominantou Tihany je hory Badacsony, které pozdraví každého, kdo přijíždí na poloostrov. Můžete se projet na místních kolech, která jsou velmi oblíbená, nebo si prohlédnout krásy pěšky. Mezi nejvíce známé výlety patří procházka kolem Tihanského poloostrova, která nabízí nádherný výhled na jezero Balaton.

Tihany je také velmi známý pro svůj úžasný klášter. Klášter byl založen velkého maďarského krále Andráše I. v roce 1055 a je jednou z nejvýznamnějších historických památek v Maďarsku. Budete mít možnost vidět nejen náhrobní kameny a fresky, ale také nádhernou výhledovou terasu, kde se můžete v relaxační atmosféře setkat s historií.

Dále můžete potkat i vynikající zavřené štoly, které jsou hlavně turisticky využívané jako poradny, ale také jako nádherný pramen pitné vody. Podstatou návštěvy Tihany je také jeho obrovské množství tradičních restaurantů, kde můžete ochutnat pravou maďarskou kuchyni. Nejproslulejší jídla jsou hovězí guláš a paprikáš, ale silně se příjímá i rybí hostina s typickým maďarským a zeleninovým salátem.

Tihany je také ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Pláže a koupání v jezeře Balaton lákají návštěvníky ze všech stran. Pokud máte rádi výzvy, můžete si pronajmout vodní skútry, jachty a kitesurf. Pokud preferujete klidnou aktivitu, můžete se vydat na trekking v okolních kopcích. Pro dobrodružné děti je k dispozici velký vodní park.

Tedy Tihany nabízí spoustu zážitků a příjemném dovoleném na jihozápadě Maďarska. Bez ohledu na to, zda plánujete prozkoumat svět krásou poloostrova Tihany nebo si užít možnosti sportovních a relaxačních aktivit, Tihany a jeho maďarské zážitky nezklamou.


Letenka Maďarsko Tihany


Maďarsko je země s nespočetným množstvím zajímavých turistických cílů, které stojí za to navštívit. Pokud se chystáte na dovolenou do Maďarska a rádi byste si prohlédli nejen jeho hlavní město Budapešť, ale také další zajímavá místa, jako je například Tihany, pak vám může být užitečná informace o možnostech letenky do této destinace.

Letadlem do Maďarska a Tihany se můžete dostat z Prahy, Brna nebo Vídně. Například z Prahy vás do Budapešti přepraví několik leteckých společností, mezi kterými jsou například lety s Ryanair, EasyJet, Wizz Air nebo Czech Airlines. Let z Prahy do Budapešti trvá nejdéle přibližně hodinu a v závislosti na letecké společnosti, se kterou letíte, může zahrnovat i přestup.

Po příletu do Budapešti se můžete vydávat na cestu do Tihany, což je malé kouzelné městečko na pobřeží Balatonu. Tihany leží asi 2 a půl hodiny jízdy od Budapešti a nejlépe se sem dopravíte autem nebo autobusem.

Jednou z nejlepších možností, jak se dostat z Budapešti do Tihany, je pronájem auta. Rezervovat si můžete například přes online služby jako jsou Rentalcars, Expedia nebo Auto Europe. Autem máte na cestě flexibilitu a můžete si prohlédnout i okolní oblasti a městečka.

Pokud nechcete řídit, můžete využít autobusovou dopravu, která je v Maďarsku dobře organizovaná a lze si ji předem rezervovat. Mezi Budapeští a Tihany jezdí pravidelně několik linek, například s firmou Volánbusz.

Navštívit Tihany a okolí můžete kdykoliv v průběhu roku, ale nejlepší je zde mít dovolenou především v letních měsících, kdy můžete využít možnosti koupání v Balatonu, turistických tras nebo navštěvovat místní kulturní akce a festivaly.

Tihany je městečko s bohatou historií a návštěvníci si zde mohou prohlédnout například místní benediktinský klášter či starobylý kostel sv. Apollináře. Balaton je zase ideálním místem pro vodní sporty a rybaření.

Pokud plánujete dovolenou v Maďarsku a chtěli byste navštívit Tihany, pak už víte, jak se tam můžete dostat. Rozhodně stojí za to se na této krásné místnost zastavit a užít si klidné chvilky u Balatonu, krásné historické památky a skvělé možnosti k aktivnímu odpočinku.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky