Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Maďarsko Mohács

Letenka Maďarsko Mohács


Mohács je město v jižní části Maďarska, v blízkosti hranic s Chorvatskem. Má okolo 17 tisíc obyvatel a je známý svými historickými památkami a také slavnými folklórními festivalem a masopustem. Pokud plánujete návštěvu Moháce, můžete se tam dostat různými způsoby, například autobusem, vlakem nebo automobilem. V tomto článku vám však představíme možnosti letenek pro let do Moháce.

Bohužel, Mohács nemá vlastní letiště, takže neexistuje přímý let do města. Nicméně existují letiště v blízkosti, kam můžete letět a pak dopravu zajistit z letiště do Moháče. Protože Mohács leží v jižní části Maďarska, nejlepší letiště pro Mohács jsou v Chorvatsku, na jihu a západě Maďarska.

Letiště v Chorvatsku

Pokud hledáte nejvhodnější letiště pro Mohács, můžete zvážit tyto možnosti v Chorvatsku:

- Letiště Zagreb - je největším letištěm v Chorvatsku a nachází se asi 190 km od Moháce. Můžete využít taxi nebo pronajmout auto na letišti a pak jet přes hranice do Maďarska.
- Letiště Osijek - se nachází asi 85 km od Moháce a nabízí několik letů na týden. Na letišti si můžete pronajmout auto, jet taxi nebo využít místní autobusovou dopravu.
- Letiště Split - je největším letištěm na jihu Chorvatska a nachází se asi 300 km od Moháce. Bude to delší jízda, ale stojí za to, pokud plánujete cestovat po Chorvatsku.

Letiště v Maďarsku

Pokud se rozhodnete, že chcete létat přímo do Maďarska a pak se přesunout do Moháce, existuje několik letišť v blízkosti, například:

- Letiště Budapešť - je největším letištěm v Maďarsku a nabízí přímé lety z mnoha evropských měst. Z letiště jezdí pravidelně autobusy a vlaky do Moháče, které trvají přibližně 3 hodiny.
- Letiště Pécs-Pogány - se nachází asi 45 km od Moháce a poskytuje pravidelné lety do Budapešti a jiných evropských měst. Na letišti si můžete pronajmout auto a nebo jet na místní dopravu.

Při hledání letenek do Moháce si dejte pozor na rezervaci letu včas a sledujte ceny. Pokud se jedná o sezónu s vysokou poptávkou, cena za let může být vyšší. Mohács je zajímavým a krásným městem, takže vám zaručeně stojí za to si zajistit přepravu a navštívit tento klenot jižního Maďarska.


Počasí Maďarsko Mohács


Mohács je malebné město na jižním konci Maďarska, ležící na břehu řeky Dunaj. Má hodně co nabídnout, včetně krásné architektury a kultury, a také zajímavou historii, spojenou se slavnou bitvou u Moháče v roce 1526.

Co se týče počasí, Mohács se nachází v mírné kontinentální klimatické oblasti. To znamená, že počasí je poměrně variabilní - v létě může být velmi horko a v zimě mnoho sněhu.

Léto v Moháče bývá velmi teplé a suché. Průměrná teplota v červenci a srpnu dosahuje 27 °C, přičemž teploty se mohou dostat až na 35 °C. Protože Mohács leží podél Dunaje, může být vlhkost poměrně vysoká, což může některým lidem způsobovat nepohodlí.

V zimě se počasí v Moháči často mění - může být mírné a vlhké nebo velmi studené s množstvím sněhu. Průměrná teplota v lednu a únoru je kolem -1 °C a může klesnout až na -10 °C. Zima v Moháči trvá obvykle od listopadu do března.

Jarní a podzimní počasí v Moháči je často poměrně mírné s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Avšak, jakmile se blíží zima nebo léto, mohou být teploty mnohem extrémnější.

Celkově lze říci, že počasí v Moháči může být poměrně nepředvídatelné, a proto je důležité přizpůsobit se aktuálním podmínkám a přinést si s sebou odpovídající oblečení. Nicméně, bez ohledu na počasí, návštěva Moháče je vždy zajímavým a krásným zážitkem.


Ubytování Maďarsko Mohács


Mohács je krásné historické město v jihovýchodní části Maďarska. Jeho sláva spočívá v nezvyklých a nezapomenutelných historických bitvách, které se v něm odehrály. Mohács je také slavný svým tradičním karnevalovým průvodem, který se koná každý rok na konci února. Mnoho turistů z celého světa přichází do Mohácsu, aby objevili tuto bohatou historii města, ale také si užili příjemné ubytování.

Ubytování v Mohácsu je bohaté a různorodé, s mnoha možnostmi všech cenových kategorií. Mohács nabízí svým návštěvníkům řadu možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a ubytování v rodinných domech. Většina ubytování v Mohácsu se nachází v centru města, takže hosté mohou snadno navštívit hlavní atrakce města a zároveň si užívat krásného výhledu na okolní krajinu.

Pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování, Mohács nabízí řadu skvělých hotelů. Hotel Bajnok Erdélyi Kúria je jedním z nejlepších hotelů v Mohácsu. Tento hotel se nachází v klidné části města a nabízí krásné pokoje s balkonem, restauraci s možností snídaně, bazén a wellness centrum.

Pro turisty, kteří hledají cenově dostupné ubytování, Mohács nabízí mnoho penzionů a ubytování v rodinných domech. Penzion Palatinus se nachází v centru Mohácsu, pouhých několik minut chůze od hlavních turistických atrakcí. Tento penzion nabízí pokoje s výhledem na město a krásnou zahradu.

Pokud hledáte ubytování s rodinou, Mohács nabízí řadu apartmánů, které jsou ideální volbou pro větší skupiny. Apartmány Csányi se nachází v těsné blízkosti centra města a nabízí skvělé vybavení, jako je kuchyň a obývací pokoj, kde se hosté mohou pohodlně usadit.

Mohács je skvělým místem pro návštěvu Maďarska a nabízí řadu možností ubytování pro turisty všech preferencí a cenových kategorií. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo cenově dostupné ubytování, Mohács má vše, co potřebujete pro příjemný pobyt.


Dovolená Maďarsko Mohács


Maďarsko je ideálním místem pro dovolenou s krásnou přírodou, skvělým jídlem a mnoha způsoby, jak si užít aktivní dovolenou. Jedním z míst, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, je Mohács. Toto město se nachází na jihu země poblíž hranic s Chorvatskem a Srbskem a nabízí mnoho zajímavých aktivit pro turisty.

Mohács je často spojován s tradičními maskarádovými průvody, které se konají v průběhu předvečeru postního období a jsou prohlášeny za kulturní dědictví UNESCO. Tyto každoroční události přitahují turisty z celého světa, kteří se chtějí seznámit s tamními tradicemi a zvyky během této doby. Jakmile se přehlídka skončí, město se změní v klidné a tiché místo, které vás láká k objevování místní krásy.

V Mohácsu si můžete prohlédnout mnoho památek a historických míst, které odhalují tuto oblast a její kulturní dědictví. Například, Velký kostel sv. Štěpána z 18. století stojí na místě, kde kdysi stával dřevěný kostel, který byl zničen tureckou invazí do města. Katedrála v Mohácsi byla postavena v roce 1767 a je považována za nejkrásnější barokní chrám v Maďarsku.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, jsou místní muzea, jako například Národní muzeum Mohácsa, které obsahuje sbírky z období kanonizace sv. Štěpána. Kromě toho, Muzeum tradičních obléků a dekorací se nachází v centru města a nabízí všem turistům možnost seznámit se s místními tradicemi.

Pokud rádi relaxujete, Mohács nabízí příležitost udělat tak v místních lázních. Jedná se o moderní budovu s bazény, saunami a wellness centrem, kde si můžete užít masáže a různé lehké cvičení.

A nakonec, pokud hledáte něco, co vám už poskytne aktivnější zážitek, nabízí se vám možnost vodních sportů na řece Dunaj. Tato řeka se táhne podél města a je ideální pro plavbu a jiné aktivity na vodě.

Vzhledem k tomu, že se Mohács nachází v jihu Maďarska, je nejlepší do něj přijet v létě, kdy je tam mnohem příjemnější počasí. Pokud cestujete z blízkých zemí, můžete k Mohácsi dovolené použít také vlak nebo autobus. Vzhledem k tomu, že je lokalita pro turisty velmi přátelská a vše je relativně blízko, můžete s jistotou prohlásit, že Mohács je ideálním místem pro rodiny i jednotlivce, kteří hledají určité potěšení na svůj osobní či společný dribbling vida.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Mohács


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Maďarska a Mohácsu jsou:

1. Co je Mohács?
Mohács je město v jižním Maďarsku, které je známé pro své historické bojové pole, kde se v roce 1526 odehrála bitva, která vedla k porážce maďarského krále Ludvíka II. a značnému oslabení maďarského království.

2. Jak se dostanu do Mohácsu?
Mohács se nachází asi 200 km jižně od Budapešti, a lze se tam dostat autem, autobusem nebo vlakem. Nejbližším letištěm je letiště v Osijeku (v Chorvatsku), které je asi 80 km vzdálené.

3. Kdy se koná maďarský karneval v Mohácsu?
Maďarský karneval v Mohácsu se koná každoročně o víkendu před masopustem a trvá 3 dny. V roce 2021 je plánován na termín 12.-14. února.

4. Má Mohács nějaké turistické atrakce?
Ano, Mohács má několik turistických atrakcí, jako jsou muzea věnovaná bitvě u Mohácsu, historické památky, parky a přírodní rezervace. Navštívit lze také místní trh se specialitami a vinotéky.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Mohácsu?
Tradiční jídla v Mohácsu zahrnují rybí polévku (halászlé), guláš (gulyás), vepřové maso se zelím a knedlíky (sült hús, káposztás cvekedli) a ryby (halak) připravené různými způsoby. Také jsou zde dostupné tradiční sladkosti, jako jsou Lángos a Kürtőskalács.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky