Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Laos Golden Triangle

Ubytování Laos Golden Triangle


Laos Golden Triangle (zlatý trojúhelník) je oblast nacházející se na hranicích Laosu, Thajska a Myanmaru. Tato oblast je známá zejména pro svoji krásu a exotické zážitky, které dokáže nabídnout. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, jistě Vás zajímá také ubytování. Zde je několik tipů na ubytování Laos Golden Triangle.

1. Anantara Golden Triangle Elephant Camp and Resort

Tento luxusní resort se nachází uprostřed džungle a nabízí exkluzivní ubytování, které Vás vtáhne do kouzla exotického prostředí Laos Golden Triangle. Resort nabízí několik typů pokojů, které Vám umožní prožít jedinečné zážitky. Například Superior Pokoj s balkónem nabízí úchvatný výhled na okolí, ale také na možnost pozorování slonů, kteří se prohánějí v okolí. Resort nabízí i možnost návštěvy sloního parku, kde si budete moci osahat a projíždět na slonech.

2. Four Seasons Tented Camp Golden Triangle

Tento luxusní resort se nachází na břehu řeky Mekong a nabízí ubytování v elegantních stanech, které jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi. Resort nabízí několik druhů stanech, včetně luxusního stanu Deluxe, který má vlastní vířivku a terasu s výhledem na řeku. Na této adrese se také nachází Elefant Park, kde si můžete prohlédnout a nakrmovat slony.

3. Golden Triangle Paradise Resort

Tento resort se nachází na břehu řeky Mekong a nabízí ubytování v bungalovech s výhledem na okolní krajinu. Resort je ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a klid, ale také dostatek zábavy a zážitků. K dispozici jsou i wellness služby, bar a restaurace s tradičními jídly. Pokud se chcete podívat do okolí, můžete vyjet na lodím po řece Mekong a navštívit například trh v nedaleké Thajské vesnici.

4. The Imperial Golden Triangle Resort

Tento resort se nachází na břehu řeky Mekong a nabízí ubytování v moderních pokojích s balkóny a výhledem na okolní krajinu. Resort nabízí možnost návštěvy Elefant Camp, kde si budete moci prohlédnout slony a vyzkoušet si projížďku na slonovi. K dispozici jsou i další zábavy, jako je například bazén, sauna a fitness centrum.

Pokud se chystáte na dovolenou do oblasti Laos Golden Triangle, může být obtížné si vybrat úplně perfektní ubytování. Všechny výše zmíněné varianty jsou pro svou kvalitu a snadnou dostupnost však představují velmi dobrý výběr. Samozřejmě záleží na Vašich představách a prioritách, ale jakékoliv rozhodnutí učiníte, budete moci užít si nezapomenutelný pobyt v této neuvěřitelné oblasti.


Dovolená Laos Golden Triangle


Laos Golden Triangle Cestování

Laos Golden Triangle je jedno z méně známých ale neuvěřitelně krásných míst v Asii. Nachází se na pomezí Laosu, Thajska a Myanmaru a nabízí návštěvníkům možnost zažít nejen široké spektrum kulturálních a historických zážitků, ale také se potopit do přírodních krás a klidu.

První zastávkou na vaší cestě může být destilérka opia. Opium bylo tradičním místním lékem, který se používal zejména při bolesti a stranou od turistického ruchu se lidé dodnes snaží udržet jeho používání. Destilérka, kterou si můžete prohlédnout, ukazuje starodávné způsoby zpracování látky, ale také zapojuje návštěvníky do procesu výroby.

Další body zájmu jsou starobylé chrámy a svatyně v blízkosti golden triangle. Šestihodinová projížďka lodí po řece Mekong vás dovede do zemí, kde se cítili zhruba 70 kilometrů daleko od golden triangle jako doma. Buddhova lázeň a chrám Wat Phra That Doi Tha Sao, oba v městečku Chiang Saen, se řadí ke klenotům regionu. Nyní již nepoužívaný Colossus Buddha, dlouhý 34 metrů a široký 30 metrů, se zvedá uprostřed lesů a pouští do vzduchu.

Stále nebyl objeven kamenný sochař, vytvořený víc než tisíc let předtím, než bylo objeveno opium. Po řece Mekong jsou rozesety malé vesnice, kde se objevují tradiční podoby čínské a thajské keramiky a kde je možné strávit klidné odpoledne.

Ale asiaté nejsou jediní, kteří tuto oblast osídlují. Zahrnuje známé aligátory (především v Laosu), krokodýly, divoké prasata, slony a vesměs všechny druhy primátů. Mu Kang Phi se nachází na kopec zříceniny, a díky zpřístupnění lehovou, téměř úplně převáží všechny ostatní zahraniční městy s klidem, kvalitou a nadšením.

Zchudlé Laos mluví více jazyky než kterýkoliv jiný stát na světě a je zřejmé, že běžná rozhodnutí, která byla značena jako „zhoubné“, nyní končí šokováním, radostí a napohled přirozenou rozmanitostí. Blížící se památná výročí, jako je výročí založení Laosu a nedávné oslavy Vánoc, s sebou přinášejí nové bezpečnostní a luxusní renesance, což v rámci ekonomického rozvoje značně přispěje Laosu a celému regionu.

Pokud tedy jedete na dovolenou do Asie hledat místo, kde se mohou setkat kultury, příroda a klid, Laos Golden Triangle je jednoznačně tím správným cílem.


Letenka Laos Golden Triangle


Letenka do Laosu Gold Triangle je ideální volba pro ty, kteří si rádi užijí dobrodružství na cestách. Při výběru této destinace se totiž budete pohybovat v jednom z nejvýznamnějších obchodních center Asie.

Laos Golden Triangle zahrnuje oblast, ve které se stýkají hranice tří zemí – Thajska, Barmy a Laosu. Tento region se v minulosti stal nejslavnějším místem na světě kvůli pěstování opia, které bylo zdejšími tribečkami praktikováno více než sto let. Dnes se v této oblasti nachází mnoho turistických atrakcí, a to zejména kvůli malebné krajině, architektuře a jedinečným zvykům místních obyvatel.

Za nejvýznamnější turistické atrakce v Laosu Golden Triangle lze považovat ruiny starého královského města Chiang Saen, které je kolem třinácti kilometrů od města Chiang Rai v Thajsku. Toto místo je obklopeno smaragdově zelenými políčky a lesy. Kromě rušného města Chiang Rai je zde také oblíbený Doi Tung – nejvyšší hora tohoto regionu, která se nachází poblíž hranic mezi Thajskem a Laos.

Dalšími turistickými atrakcemi v Laosu Golden Triangle jsou krásné mnišské kláštery, například Wat Phra That Doi Suthep, nebo nakupování na místních trzích, kde si můžete koupit mnoho zajímavých suvenýrů. V neposlední řadě je zde také možnost si projít některou z úžasných trekkingových tras, které vedou přes okolní hory a zahrnují nezapomenutelné zážitky.

Při výběru letenky do Laosu Golden Triangle se doporučuje si vybrat vysokooktanový mod Ohaka Airways, který nabízí bezpečné a pohodlné spojení do této oblasti. Let trvá přibližně dvě hodiny a zahrnuje pohodlné sedačky, jídlo a pití zdarma. Navíc s touto aerolinkou můžete letět za velmi výhodné ceny.

Výhodou návštěvy Laosu Golden Triangle je fakt, že zde můžete zažít mnoho zajímavých zážitků hned na jednom místě. Můžete si užít krásnou přírodu, exotické trhy, obdivovat historické památky a mnoho dalšího. Pokud tedy hledáte nezapomenutelný zážitek v srdci Asie, rozhodně byste neměli pochybovat o návštěvě tohoto úchvatného regionu.


Počasí Laos Golden Triangle


Laos Golden Triangle je oblast nacházející se na pomezí Laosu, Thajska a Myanmaru. Tento region je známý svou malebnou krajinou a exotickou kulturou, ale také svým unikátním počasím.

Počasí v Laos Golden Triangle se vyznačuje třemi hlavními obdobími - suchým, deštivým a studeným. V období sucha, které trvá od listopadu do dubna, je počasí velmi suché a horké, s teplotami přesahujícími 35 stupňů Celsia. V této době se také vyskytují prachové bouře způsobené suchem. Nicméně pro návštěvu Golden Triangle je to nejlepší období, neboť vlhká sezóna a zima jsou období s velmi horším počasím.

V období dešťů, které trvá od května do října, zasáhnou tyto oblasti pravidelné monzunové deště. Tyto záplavy jsou velmi silné a přinášejí s sebou nejen deště ale i silné větry. Během této doby zde může pršet i celý den, přičemž srážky se pohybují kolem 2000 mm ročně. V této době rozkvétají zelené pláně, ale turistické aktivity jsou velmi omezené.

Období studeného počasí, které trvá od listopadu do února, přináší mnohem chladnější podmínky. Teploty v noci mohou klesnout až na 10 stupňů Celsia a je zde často silný vítr. V této době je nejlepší se obléci do teplejších vrstev, ale stále je to mnohem příjemnější, než být v Golden Triangle během období dešťů.

Pro návštěvu Laos Golden Triangle jsou nejlepší měsíce prosinec a leden, kdy teploty jsou mírné a je zajištěno slunečné počasí. Nicméně, kdykoliv navštívíte tuto oblast, je důležité si pamatovat na přírodní vlivy a přizpůsobit své plány počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Golden Triangle


1. Co je to Laos Golden Triangle?

Laos Golden Triangle je termín, který se používá k označení oblasti, kde se stýkají hranice mezi Laosu, Thajska a Myanmaru. Tato oblast je známá svou bohatou historií obchodu s opiem a drogami. Dnes se zde nachází mnoho turistických atrakcí, včetně etnických trhů a naučných turistických tras.

2. Jak se sem dostat?

Do Laosu se nejčastěji dostanete letadlem do Vientiane nebo Luang Prabang a odtud se musíte přesunout na sever. Nejlepší způsob, jak se dostat do Golden Triangle, je pomocí soukromého řidiče nebo vlastního vozidla. Na místě je také možné si pronajmout motorku a prozkoumat oblast sami.

3. Co mohu vidět a dělat v Laos Golden Triangle?

Laos Golden Triangle je plný kulturních a historických památek. Můžete navštívit chrámy, mezi nimiž jsou nejznámější Wat Phra That Doi Pu Khao a Wat Phra That Jom Kitti. Můžete se také projít kolem řeky Mekong, navštívit etnické trhy a naučné stezky. Pokud se chcete dozvědět více o historii obchodu s opiemi, navštivte Muzeum drog, kde můžete vidět výstavu o konopí a výrobu opia.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Laos Golden Triangle?

Nejlepší doba k návštěvě Laos Golden Triangle je od listopadu do února, kdy je suché a svěží počasí. Teploty jsou obvykle příjemné a výskyt deště je minimální. V období od března do května může být velmi horko a vlhko. Období monzunu v červnu až říjnu může být deštivé, což může omezit návštěvnost některých turistických atrakcí.

5. Je Laos Golden Triangle bezpečné místo pro turisty?

Laos Golden Triangle je obecně bezpečnou oblastí, ale musíte být obezřetní, aby se neztratili. Mějte vždy při sobě dost peněz a dokumentů a dávejte si pozor na kapsáře. Dále platí, že si nemějte u sebe žádné nezbytné osobní věci, které byste mohli ztratit nebo odcizit. Navíc mějte na paměti, že Laos je konzervativní země, takže se oblékejte střídmě.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky