Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Kuvajt Mirror House

Dovolená Kuvajt Mirror House


Kuvajt Mirror House je jedním z nejzajímavějších turistických míst v zemi a rozhodně stojí za návštěvu. Tento fascinující dům se nachází v centru města Kuvajt a je jedním z největších zrcadlových domů na světě. Jak již název napovídá, celý dům je pokryt zrcadly, které dokonale odrážejí jakýkoliv nápad, který se v něm vyskytne.

Kuvajt Mirror House byl vybudován umělcem Lidou al-Qattanem a jeho manželkou, která mu pomohla s designem. Al-Qattanové se inspirovali slavnými zrcadlovými domy v Evropě a Asii a rozhodli se vytvořit svůj vlastní zrcadlový dům v Kuvajtu.

Dům má celkem tři podlaží a je vyrobený z mnoha malých zrcadlových dílců. Vevnitř jsou různé místnosti, které jsou stejně jako vnější stěny pokryty zrcadly. Zrcadlový efekt dává celému domu umělecký vzhled a navíc vytváří zajímavou hru se světlem, což vytváří velice působivý efekt.

Návštěvníci Kuvajt Mirror House se mohou podívat na mnoho zajímavých věcí, například na pěkné umělecké kousky vystavené v různých místnostech nebo na působivé světelné efekty, které vznikají díky zrcadlům. Kromě toho se mohou také projít zahradou, která je vzdálená jen pár kroků od domu. Zahrada je plná květin a rostlin, které jsou opravdu krásné na pohled.

Kuvajt Mirror House je otevřený pro návštěvníky po celý týden a vstupné je poměrně zanedbatelné. Pokud se tedy chystáte do Kuvajtu, určitě stojí za to navštívit tento úžasný zrcadlový dům. Tento kouzelný prostor vám nabídne nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat na celý život.


Letenka Kuvajt Mirror House


Pokud hledáte neobvyklý zážitek, kterým si při návštěvě Kuvajtu můžete zpestřit program, nezmeškejte unikátní příležitost navštívit takzvaný "Mirror House" (česky "zrcadlový dům").

Tato fascinující stavba se nachází v blízkosti pobřeží v Kuvajtu a vyniká svým jedinečným designem, který je vystavěn z tisíců zrcadel. Vstupné do tohoto zázračného díla se pohybuje od 1 do 3 KWD (cca 30-90 Kč) a stojí za to si zamluvením prohlídky zajistit zážitek, který nezažijete nikde jinde.

Tento "zrcadlový dům" vás zavede do světa, kde je vše pokryto zrcadly. Uvnitř budovy najdete tři patra s neuvěřitelnými efekty a iluzemi, které vás zcela pohltí. Zrcadla budou odrážet světlo a vytvoří tak neskutečné světelné efekty. Celá budova vám tak poskytne pocit, že se nacházíte v magickém světě fantazie.

Navštívit "Mirror House" je nezapomenutelný zážitek a pro mnoho turistů jednou z hlavních atrakcí při návštěvě Kuvajtu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit "zrcadlový dům" sami, nebo s celou rodinou, určitě se na tuto návštěvu nezapomene.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuvajt Mirror House


1. Jaké jsou otevírací hodiny Kuvajt Mirror House?
Otevřeno je denně od 9:00 do 13:00 a od 16:00 do 20:00.

2. Kolik stojí vstup do Kuvajt Mirror House?
Vstupné stojí 3 KWD pro dospělé a 2 KWD pro děti.

3. Jak se tam dostat?
Kuvajt Mirror House se nachází v al Zahra oblasti Kuvajtu. Je možné tam dojet autobusem nebo autem.

4. Kde si mohu zakoupit vstupenky?
Vstupenky můžete zakoupit na místě.

5. Kde se nachází parkoviště?
Je zde dostatek parkovacích míst na ulici před budovou.

6. Můžu zde fotit?
Ano, fotografování je povoleno.

7. Kolik času trvá návštěva Kuvajt Mirror House?
Návštěva trvá obvykle asi 1 hodinu.

8. Můžu zde zakoupit suvenýry?
Ano, v tomto muzeu je k dispozici prodej suvenýrů.

9. Je nutné si rezervovat místo předem?
Rezervace není nutná.

10. Je tento objekt vhodný pro děti?
Ano, je vhodný i pro děti. Avšak, některé místnosti jsou bludiště, takže by děti měly být pod dohledem dospělých.


Ubytování Kuvajt Mirror House


Kuvajt Mirror House: Neobvyklé ubytování v zrcadlové oáze

Kuvajt Mirror House patří mezi jednu z nejneobvyklejších a nejkrásnějších atrakcí v Kuvajtu. Tento dům ze vzdušného betonu ošetřeného zrcadlovými panely, které odrážejí okolí, se nachází v srdci zeleného areálu a obklopen je květinovou zahrádkou.

Ale co víc, stojí za to vědět, že Kuvajt Mirror House nabízí nejen prohlídky, ale i ubytování, které je zcela jedinečné. Pokud hledáte neobvyklý a zajímavý zážitek v Kuvajtu, pak je tohle místo pro vás.

Jaký je Kuvajt Mirror House?

Kuvajt Mirror House je nevšední konstrukce, která se skládá z celkově třinácti místností, které jsou plně oblečené v zrcadlových deskách. Dům byl navržen umělcem a podnikatelem Lidovým Yousufem Al Othmanem, který chtěl vytvořit něco, co by bylo zcela jiné, než cokoliv, co se v Kuvajtu dříve vidělo.

Jeho umělecké vlohy a nadšení pro interiér vedly k tomu, že se Kuvajt Mirror House stal jedním z nejkrásnějších turistických míst v zemi. Tento domov nejen odráží okolí, ale také zachycuje krásu přírody a skýtá vynikající výhled na Kuvajt z jeho dvou teras.

Zajímavosti o Kuvajt Mirror House

- Kuvajt Mirror House je postaven z betonových panelů, které byly ošetřeny stovkami zrcadlových panelů.

- Domov byl vystaven na prestižní výstavě Expo 2010 v Šanghaji a tam získal ocenění za "nejkrásnější design".

- Uvnitř domu je vystavena sbírka více než 70 uměleckých děl, největší z nich je obraz, který měří více než 3 metry na šířku a 2 metry na výšku.

- Kuvajt Mirror House má také velkou zahradu, která je plná rozmanité flóry a fauny, která je velmi populární mezi turisty.

Co nabízí Kuvajt Mirror House ubytování?

Při ubytování v Kuvajt Mirror House máte možnost vidět nádherné zrcadlové zdi v akci a užít si krásu domova, který byl navržen s láskou k umění. Nachází se zde celkem tři místnosti, které jsou elegantně zařízené a vybavené všemi potřebami.

Všechny pokoje jsou klimatizované a mají vlastní koupelnu s toaletními potřebami. Hosté také mohou využívat kuchyňský kout, kiosek s grilem, posezení v zahradě nebo si zahrát na stolním tenisu.

Jak se dostat do Kuvajt Mirror House?

Kuvajt Mirror House se nachází v oblasti Sharq, nedaleko severního pobřeží Kuvajtu a asi 20 minut jízdy od letiště. Pokud neplánujete ubytování v domě, je zpřístupněn pro veřejnost přibližně od 8:00 do 18:00.

Celkově je Kuvajt Mirror House skvělým způsobem, jak objevit Kuvajt a jeho krásu v jiným světle. A pokud toužíte po skutečně nezapomenutelném zážitku, určitě si připravte některou z místností, abyste prožili jedinečné ubytování v zrcadlové oáze.


Počasí Kuvajt Mirror House


Kuvajt Mirror House je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Kuvajtu a jeho návštěva je jedním z nejlepších způsobů, jak uvést do povědomí zvláštní spojení moderního umění a architektury s tradicemi arabského světa.

Jedním z výrazných rysů této atrakce je její dispozice, která se skládá z mnoha zrcadlových ploch a barevných vitráží, které odrazují denní světlo a vytvářejí ohromující vizuální efekty, které návštěvníky uchvátí.

Zajímavostí této budovy je, že ji projektoval a vytvořil umělec a architekt Lidia Al-Qattan poté, co si nebyla jistá, jaký by měl být její design. Nakonec se rozhodla použít zrcadlové plochy, aby vytvořila minimalistický vzhled a zvýšila světelnost interiéru.

Budova zahrnuje více než 70 zrcadlových místností, které reflektují světlo a vytvářejí úchvatné optické iluze. Ačkoli mnoho z místností je přístupných veřejnosti, některé jsou omezené a určené pouze pro soukromé účely. Vnitřní prostory také hostí mnoho moderních uměleckých děl a interaktivních instalací.

Jedním z největších lákadel této budovy je však její exteriér. Zvenku vypadá velmi atraktivně díky svým řadám zrcadlových panelů a vitrážovým oknům, které zobrazují živé barvy a vytvářejí jedinečný efekt záblesků světla. Kromě toho na stěnách budovy najdete také mnoho uměleckých maleb a rytin.

Pokud se chystáte navštívit Kuvajt Mirror House, je důležité si uvědomit, že počasí zde je poměrně horké a suché během většiny roku. Většina turistů cestuje do Kuvajtu v zimním období, kdy jsou teploty mírnější, ale i tak se může stát, že se můžete setkat s extrémními horkými obdobími, kdy mohou teploty dosahovat až 50 stupňů Celsia.

V každém případě je dobré mít na paměti, že při návštěvě Kuvajtu Mirror House se můžete těšit na unikátní spojení moderní architektury a tradic arabského světa. Tento svět zrcadel a barevných vitráží přináší nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky