Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Kuvajt Kuvajt (hlavní město)

Letenka Kuvajt Kuvajt (hlavní město)


Kuvajt, hlavní město stejnojmenného státu, leží v Perském zálivu a patří mezi nejvýznamnější města Blízkého východu. Kuvajt je nejen politickým, ale i hospodářským, kulturním a společenským centrem celé země. Pokud plánujete cestu do Kuvajtu, náhradou za námahu vytvoří nezapomenutelné zážitky.

Jak si zajistit letenku do Kuvajtu?

Situace kolem pandemie koronaviru se neustále vyvíjí, takže pokud chcete letět do Kuvajtu, je nutné průběžně sledovat aktuální informace. Trenčianská spoločnosť QTT zabezpečuje letenky do Kuvajtu, kde najdete nejnižší ceny a nejkvalitnější služby.

Je zde mnoho společností, které létají do Kuvajtu. Na výběr máte mezi lety s přestupem či bez přestupu. Mezi spolehlivé dopravce patří například Emirates, Qatar Airways či Turkish Airlines. Pokud využijete služeb QTT, zajistíme Vám letenky z všech částí světa.

Co navštívit v Kuvajtu?

Kuvajt je město plné historie i moderního stylu. Po příletu se můžete věnovat prohlídce místních památek. Mezi nejnavštěvovanější patří Kuvajtská věž, která se nachází na pobřeží Perského zálivu. S výškou 372 metrů je nejvyšší budovou v Kuvajtu a slouží jako pozorovatelna, restaurace a muzeum.

Další zajímavou turistickou atrakcí je Socha koně, která je symbolem moderního Kuvajtu. Najdete ji v centru města a je zhotovena z bronzu s výškou 20 metrů. V blízkosti se nachází shoppinky, kde si můžete nakoupit nejen místní speciality, ale i kosmetické, parfémové a módní produkty nejvyšší kvality.

Pokud máte zájem o zdejší kulturu a historii, jděte do Institutu islámských studií nebo do muzea Tareq Rajab, které zobrazují tradice arabské kultury. Pro všechny milovníky přírody je k dispozici návštěva přírodní rezervace Kuvajt City, kde můžete obdivovat místní faunu a floru.

Výhody letu do Kuvajtu

Let do Kuvajtu je ideální pro kulturisty, ale i pro ty, kteří chtějí vyzkoušet něco nového. Výhody letu do tohoto města spočívají v tom, že jistě zažijete opravdu neopakovatelný zážitek. Získáte nové zážitky a dojmy z cesty, nakoupíte místní speciality, uvidíte a obohatíte se o tradiční zvyky a kulturu.

S QTT si můžete být jisti, že zaručíme nejen bezpečnost, ale i komfort a kvalitu letu. Naši zákazníci nám důvěřují už více než deset let a my se snažíme stále zlepšovat a nabízet nejlepší služby. Stačí nás kontaktovat a uděláme pro Vás vše, co je v našich silách.

Letenky do Kuvajtu jsou ideální cestou pro ty, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, získat nové zážitky a obdarovat se tradičními místními specialitami. S komfortem a kvalitou letů od QTT můžete být jisti, že Vaše cesta bude zkrátka dokonalá. Neotálejte a zarezervujte si letenky ještě dnes.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuvajt Kuvajt (hlavní město)


1) Jaká je situace s bezpečností v Kuvajtu?
Kuvajt je obecně považován za bezpečné místo, ale jako v každé zemi je třeba být obezřetný. Důležitým aspektem je vždy sledovat zpravodajství a aktualizace o bezpečnostní situaci v regionu.

2) Jaká je doprava v Kuvajtu?
Doprava v Kuvajtu je obvykle velmi pohodlná a cenově dostupná. Ve městě je mnoho taxi služeb dostupných, stejně jako autobusové služby a místní letiště.

3) Co je nejlepší období k návštěvě Kuvajtu?
Nejlepší období k návštěvě Kuvajtu je v zimě, zejména v prosinci a lednu, kdy jsou teploty příjemné a nižší než v létě.

4) Co bychom měli vidět v Kuvajtu?
Kuvajt nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí, jako například Městskou věž Kuvajt, Grand Mosque, Kuvajtské muzeum, The Avenues (moderní nákupní centrum) a mnoho dalšího.

5) Jaké jsou místní zvyky v Kuvajtu?
V Kuvajtu mají lidé rádi zdvořilost a respekt k starším a autoritám. Je dobrým zvykem oblékat se konzervativně a být opatrný, jakým způsobem komunikujete s místními lidmi. Je také důležité být obezřetný v náboženských a kulturních oblastech.


Dovolená Kuvajt Kuvajt (hlavní město)


Kuvajt je země, kterou mnoho lidí při výběru své dovolené nezvažuje. Avšak pokud hledáte místo s bohatou historií, fascinující kulturou a dechberoucími památkami, Kuvajt by pro vás mohl být tou pravou volbou.

Hlavním městem této země je samozřejmě stejnojmenný Kuvajt. Tato moderní metropole je domovem téměř třetiny obyvatel celého státu. Kuvajt leží v samém srdci Perského zálivu a díky své poloze na obchodních trasách se stalo pro obchodníky a kupce klíčovým městem. Jeho název v arabštině znamená "pevnina nad mořem" a to z toho důvodu, že město původně leželo na ostrově, který byl následně spojen s pevninou.

Jednou z nejvýznamnějších památek města je ne bez důvodu Muzeum islámského umění, jedna z nejvýznamnějších institucí svého druhu v celé oblasti. Galerie nabízí návštěvníkům důkladný pohled na vývoj islámského umění a kultury od prvních let až po současnost.

Pro turisty, kteří chtějí prozkoumat místní kuchyni a zároveň získat ukázku tradičního způsobu života, je místní trh Souq Al Mubarakiya neodolatelnou nabídkou. Trh se nachází v historické části města a nabízí širokou škálu místního osvěžení a vyhlášených pochoutek.

Kromě toho mohou turisté navštívit některá z impozantních mešit, které tvoří nedílnou součást kuvajtského kulturního dědictví. Mešita Faisal je jednou z největší a nejkrásnějších v celé oblasti a mohou ji navštívit i nevěřící návštěvníci.

Pokud cestujete s rodinou, pak byste neměli vynechat návštěvu místní zoo, která je v současné době domovem více než čtyř set druhů exotických zvířat. Pro ty, kteří chtějí získat lepší přehled o zemědělství a zeměpisu Kuvajtu, může být zajímavou zastávkou Andalusí skleník, který patří k největším tohoto druhu v celé oblasti.

Nakonec byste si také neměli nechat ujít příležitost pro výlet na Kuvajtské ostrovy, které jsou velmi oblíbenou turistickou atrakcí. Tyto ostrůvky, které se rozkládají v ústí Peršského zálivu, nabízejí úchvatné pláže s bílým pískem a krásné turistické stezky pro procházky.

V Kuvajtu sice možná nenajdete bujarou noční zábavu, ale nabízí mnoho krás a lákadel pro ty, kdo hledají klidné, ale zároveň fascinující destinace na dovolenou. Místo spojení nádherné přírody s bohatou kulturou a moderním architektonickým stylem. V Kuvajtu si turisté přijdou na své v každé z oblastí, město má co nabídnout pro každého, kdo hledá dobrodružství a zároveň relax.


Počasí Kuvajt Kuvajt (hlavní město)


Kuvajt je hlavní město stejnojmenného státu Kuvajt a nachází se na pobřeží Perského zálivu. Toto město je největší a nejhustěji zalidněné město v celém státě. Kuvajt má suché subtropické klima, které je ovlivněno horkými suchými větry z pouště a pobřežními větry z Perského zálivu.

Průměrná teplota v Kuvajtu v letních měsících (červen až září) se pohybuje kolem 45 stupňů Celsia, s minimem kolem 29 stupňů Celsia. V období zimy (prosinec až březen) působí teploty příjemnější, průměrná teplota se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia, s minimální teplotou kolem 8 stupňů Celsia. V období jara a podzimu bývá počasí velmi příjemné, s teplotami kolem 25 až 30 stupňů Celsia.

Kuvajt je také místem výskytu sezónních písečných bouří, které mohou být velmi silné a ovlivňovat denní pohyb v městě. Tyto bouře vznikají v období jara a podzimu, kdy se teploty v poušti a v Perském zálivu dostávají na extrémně vysokou úroveň. Bouře mohou trvat několik dní a způsobit výrazné problémy s dopravou a komunikací.

Celkově lze říci, že počasí v Kuvajtu je velmi horké a suché. Doporučuje se proto dodržovat základní bezpečnostní opatření jako pitný režim a nošení ochranných šatů, a to zejména v období letních měsíců. Přesto, že může být počasí extrémní, Kuvajt je jedním z nejvíce moderních a prosperujících měst Perského zálivu, plným kulturních památek, vynikající gastronomie a oblíbených turistických atrakcí.


Ubytování Kuvajt Kuvajt (hlavní město)


Kuvajt je moderní město plné historických a kulturních pokladů. Pokud vás cestování zavede právě sem, zajistit kvalitní a pohodlné ubytování je prvořadým úkolem.

V Kuvajtu najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů a apartmánů po levnější hostelové pokoje. Hlavním faktorem při výběru ubytování je umístění. Pokud plánujete prozkoumávat město pěšky, ideální je vybrat ubytování v blízkosti centra. Ve městě najdete řadu hotelů na pobřeží, které nabízejí krásný výhled na Perský záliv.

Luxusní hotely jsou v Kuvajtu běžné a nabízejí širokou škálu vybavení, včetně bazénů, fitness center, restaurací a lázní. Mezi nejprestižnější patří hotel Four Seasons, který má perfektní polohu v centru města.

Pro ty, kteří chtějí zažít pravou kuvajtskou pohostinnost, jsou k dispozici tradiční hotely, kterým se říká diwaniyas. Tyto hotely jsou cenově dostupné a mohou nabídnout bohatou kuvajtskou kuchyni. Pokud si přejete zažít opravdovou atmosféru města, doporučujeme si zarezervovat pokoje v diwaniyas.

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou k dispozici hostely. Ty se nacházejí v centru města a poskytují jednoduché, ale čisté pokoje s možností sdílení sociálních zařízení. Hostely jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat město bez nutnosti platit vysoké částky za ubytování.

Při výběru ubytování v Kuvajtu se můžete spolehnout na vysokou kvalitu služeb, čistotu pokojů a profesionální úroveň personálu. Město Kuvajt je přátelské k turistům a nabízí bohaté kulturní a historické zážitky. Vyberte si tedy to správné ubytování a přivítejte nádherné zážitky, které vám nabídne toto fantastické město.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky