Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt

Ubytování Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Kuba je známá jako karibský ostrov plný života, kulturního bohatství a krásné přírody. Jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších regionů na Kubě je Parque Nacional Alejandro de Humboldt. Tento národní park byl pojmenován po slavném německém botanikovi a průzkumníkovi, který procestoval velkou část Karibiku na konci 18. století. Park se nachází na východním pobřeží Kuby a nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodu a podmanivou faunu a flóru. Pokud se chystáte navštívit toto úchvatné místo, musíte se rozhodnout také pro ubytování. Zde je přehled nejlepších možností.

Ecoturistico El Saltón

Ecoturistico El Saltón je jedním z nejoblíbenějších ubytování poblíž národního parku. Nachází se nedaleko horské vesnice El Saltón. Toto malé ekologické ubytování nabízí jednoduché pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a výhledem na úchvatnou krajinu. Můžete si zde také objednat snídani, obědy a večeře a poznat tak kubánskou kuchyni v celé její chuti.

Casa El Paraíso

Casa El Paraíso se nachází v městečku Baracoa, což je jedno z nejstarších měst na Kubě a vůbec nejblíže národnímu parku Alejandro de Humboldt. Toto ubytování je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat město Baracoa a park v jednom. Casa El Paraíso nabízí pohodlné pokoje se soukromými koupelnami a klimatizací. Je to ideální místo pro odpočinek po celodenním výletu po přírodě.

Villa Maguana

Villa Maguana se nachází v oblasti Yumurí, asi 10 km od národního parku. Jeho umístění na břehu moře a obklopení horami nabízí spektakulární výhled na Karibik. Toto ubytování nabízí jednoduché pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a terasou s výhledem na moře. Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, je Villa Maguana ideálním místem.

Villa Paradiso

Villa Paradiso je malé ubytování v horské vesnici v oblasti Nibujón, asi 15 km od Parque Nacional Alejandro de Humboldt. Toto ubytování nabízí tradiční karibskou architekturu a jednoduché pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a terasami s výhledem na hory. Pro ty, kteří chtějí zažít typické kubánské venkovské prostředí, je Villa Paradiso ideálním místem k pobytu.

Celkově je Parque Nacional Alejandro de Humboldt skvělým místem pro milovníky přírody a těch, kteří hledají klid a odpočinek. Nabízí návštěvníkům spoustu možností pro ubytování, od jednoduchých a levných až po luxusní. Vyberte si jednu z těchto možností a užijte si toto krásné místo na Kubě.


Letenka Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Pokud hledáte unikátní zážitek při cestování na Kubu, určitě byste měli zvážit návštěvu Parque Nacional Alejandro de Humboldt. Tento národní park, který se nachází na východním pobřeží Kuby, byl pojmenován po slavném německém vědci, Alexandru von Humboldtovi, který zde strávil několik let bádání.

Park je známý pro svou rozmanitost flóry a fauny, a je zařazen na seznamu Světového dědictví UNESCO. Nachází se zde asi 16 různých ekosystémů, které zahrnují deštné pralesy, mangrovy a korálové útesy. Mezi zvířecí druhy, které zde můžete najít, patří krokodýli, hadi, ptáci a kočky.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé turistické trasy a stezky, které vedou kolem nejkrásnějších míst a zajímavostí parku. Můžete se projít po stezkách v deštném lese, plavat v řekách plných horkých pramenů, nebo si prohlédnout mnoho historických památek, které se zde nacházejí.

Když se rozhodnete navštívit Parque Nacional Alejandro de Humboldt, nezapomeňte si rezervovat letenku na Kubu, nejlépe dopředu. Zkuste najít lety do nejbližšího letiště v blízkém Baracoa, nebo v Santiago de Cuba, a poté se vydejte do parku na pěší turistiku, nebo si najměte místního průvodce.

V parku je mnoho různých možností ubytování, od luxusních hotelů, kempů až po ubytování u místních obyvatel. Můžete se rozhodnout trávit svůj pobyt v parku na několik dní, a užívat si tak jedinečného zážitku z pralesů, řek a hor.

Parque Nacional Alejandro de Humboldt je jedním z nejkrásnějších koutů Kuby, který stojí za to navštívit. Určitě si užijete pěknou turistiku, koupání a pozorování fauny a flóry na tomto úžasném místě. Pokud vaše srdce touží po neobvyklých cestovatelských zážitcích, je toto místo pro vás to pravé.


Dovolená Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Kuba je krásná země, plná historie, kultury a nádherné přírody. Jedním z míst na Kubě, která stojí za návštěvu, je národní park Alejandro de Humboldt.

Tento národní park se nachází v provincii Holguín, východně od Kuby a byl pojmenován po slavném německém přírodovědci Alexandru von Humboldtovi, který se věnoval bádání a zkoumání přírody.

Alejandro de Humboldt je jedním z nejvýznamnějších evropských přírodovědců a cestovatelů, který v 19. století procestoval mnoho zemí a zkoumal přírodu. Národní park, pojmenovaný po něm, zahrnuje rozsáhlé oblasti nezkaženého deštného lesa, řeky, vodopády a skály.

V národním parku Alejandro de Humboldt najdete jedny z nejkrásnějších přírodních scenérií na Kubě. Les se táhne přes hory a kaňony a poskytuje útočiště mnoha vzácným druhům rostlin a živočichů.

Některé z těchto druhů jsou unikátní a nenajdete je nikde jinde na světě. Skalnaté oblasti parku hostí mnoho vzácných druhů ptáků, obojživelníků a dalších živočichů.

Národní park nabízí mnoho procházek, turistických tras a výletů, které umožní návštěvníkům vychutnat si krásu přírody Kuby v celé její rozmanitosti. Můžete si vybrat procházky krásnými lesy, navštívit neuvěřitelné vodopády nebo se projít podél řek s průzračnou vodou.

Park je také domovem mnoha endemické flóry a fauny, které byly nalezeny pouze v této oblasti. Navštívíte-li národní park, nezapomeňte se podívat na Krále perutí, což je vzácný druh motýla, který je považován za největšího motýla na světě.

Když navštívíte národní park Alejandro de Humboldt, nezapomeňte na vstupné, které se týká turistů zahraničních států. Platí se jednorázově a umožní Vám vstoupit do oblasti parku a pohybovat se v něm na volno.

Dovolená v národním parku Alejandro de Humboldt vám přinese skvělé zážitky, nezapomenutelné momenty a neuvěřitelné přírodní scenérie. Navíc budete mít pocit, že jste skutečně objevili něco nového a nádherného ve světě přírody.


Počasí Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Kuba je země s tropickým klimatem, což znamená horké, vlhké léto a mírnou, suchou zimu. Parque Nacional Alejandro de Humboldt, který se nachází na východě Kuby, proto má také tropické klima.

Tento park je výjimečný pro svoji rozmanitost životního prostředí. Má vysokohorské oblasti, deštný prales, mangrovníkové lesy a pobřežní pláže. Tyto různé oblasti parku mají také různé typy počasí.

V oblastech s nižší nadmořskou výškou, jako jsou pláže, je počasí celý rok slunečné a horké. V létě mohou být teploty v těchto oblastech až 34 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mírnější, ale stále velmi příjemné s průměrnými teplotami v oblastech kolem 25 stupňů.

V oblastech s vyšší nadmořskou výškou, jako jsou hory, může být počasí mnohem chladnější, zejména v noci. V zimě se teploty mohou snížit až na 10 stupňů Celsia. V létě jsou však tyto oblasti stejně teplé jako pobřeží.

Deštný prales v parku je také ovlivněn sezónními změnami počasí. V létě se obvykle objevují prudké lijáky, které mohou způsobovat velké množství srážek. Na druhé straně, v zimě může být mnohem sušší a srážky jsou mírnější.

Mangrovníkové lesy v parku jsou obvykle mokré a slunečné. Srážky jsou stejnoměrně rozloženy po celý rok, což umožňuje rostlinám a živočichům prosperovat.

Celkově lze říci, že počasí v Parque Nacional Alejandro de Humboldt závisí na mnoha faktorech, jako jsou nadmořská výška, roční období a konkrétní oblast parku. Nicméně, není důvod se obávat, pokud se chystáte navštívit tento park, protože počasí bývá většinou teplé a slunečné, což je ideální pro objevování krás této nádherné přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Dotaz: Jaké jsou možnosti turistických aktivit v parku Alejandro de Humboldt?
Odpověď: V parku Alejandro de Humboldt jsou k dispozici různé turistické aktivity, jako například pěší túry, výlety na koni, rafting, kajakářské a potápěčské výlety.

Dotaz: Jaké jsou vstupné poplatky do parku Alejandro de Humboldt?
Odpověď: Vstup do parku Alejandro de Humboldt není povinný, ale pokud se rozhodnete vstoupit, existuje vstupné ve výši 10 kubánských pes (CUP) za osoby.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu parku Alejandro de Humboldt?
Odpověď: Nejlepší měsíce pro návštěvu parku Alejandro de Humboldt jsou od listopadu do května, kdy jsou teploty většinou mírné a vlhkost nižší.

Dotaz: Musím mít kvůli návštěvě parku Alejandro de Humboldt očkování?
Odpověď: Zdravotní očkování není pro návštěvu parku Alejandro de Humboldt povinné, ale pro cestovatele se doporučuje zdravotní očkování proti virovým onemocněním jako žluté zimnici, hepatitidě A a B a dalším.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se do parku Alejandro de Humboldt dostat?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se do parku Alejandro de Humboldt dostat, je dopravním prostředkem automobilu nebo taxíku, které jsou na Kubě k dispozici. Park se nachází v blízkosti dvou měst, Baracoa a Moa.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky