Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Kazachstán Aksu-Zhabagly Nature Reserve

Letenka Kazachstán Aksu-Zhabagly Nature Reserve


Kazachstán je země plná překvapení, a to i pro ty, kteří se zajímají o přírodu a ochranu životního prostředí. Jedním z těch nejzajímavějších přírodních klenotů v této zemi je Aksu-Zhabagly Nature Reserve, která se nachází v jihozápadní části země a představuje jedno z nejvýznamnějších území se zachovalou flórou a faunou v centrální Asii. Pokud se zajímáte o přírodu a její ochranu a plánujete cestu do Kazachstánu, nesmíte si tuto oblast nechat ujít.

Aksu-Zhabagly Nature Reserve se nachází v pohoří Tjan-Šan a představuje jedno z nejvýznamnějších chráněných území v Kazachstánu. Celkem zde najdeme více než 1600 druhů rostlin, z toho téměř polovina jsou endemické druhy, což znamená, že se vyskytují pouze v této oblasti. V reserve také žije mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou levhart kavkazský, medvěd hnědý, kozorožec sibiřský, pegaz jižní nebo čáp bílý. Na rozloze více než 1300 kilometrů čtverečních se tak nachází neskutečné množství biologického bohatství, které je třeba chránit a zachovat pro budoucí generace.

Nejlepším způsobem, jak tuto oblast poznat a zároveň přispět k její ochraně, je vstoupit do reserve a projít si jeden z mnoha turistických okruhů, které jsou zde připraveny. Mezi nejznámější a nejzajímavější patří například cesta k jezeru Zhabagly, jízda na koni přes planiny nebo výstup na horu Talgar. Turistiku v reserve řídí speciální organizace, která má na starosti ochranu přírodního klenotu a ochranu zvířat. Tato organizace má k dispozici také specializované průvodce, kteří vám rádi ukážou ty nejzajímavější místa v reserve.

Ke vstupu do reserve není potřeba žádného speciálního povolení, nicméně je třeba si předem zakoupit vstupenku. Vstupné pak slouží na financování ochrany území a současně pomáhá při realizaci dalších projektů v oblasti. Pokud se vydáte na cestu do Kazachstánu, určitě nezapomeňte Aksu-Zhabagly Nature Reserve zařadit na svůj seznam míst, která stojí za návštěvu. Tuto přírodní krásu totiž jen tak nezapomenete.


Ubytování Kazachstán Aksu-Zhabagly Nature Reserve


Kazachstán je země rozmanitých krajů, která nabízí jedinečné zážitky pro příznivce přírody. Aksu-Zhabagly Nature Reserve je jedním z nejvíce ceněných míst v této zemi, když přijde na přírodní turistiku. Tento přírodní rezervát se nachází v oblasti Zhambyl na jihozápadě Kazachstánu, zhruba 800 km od hlavního města Astany. Zde najdeme nádhernou krasovou krajinu, která je obklopena mohutnými vrchy.

Návštěvníci se mohou ubytovat v jednom z mnoha turistických zařízení, které se nacházejí okolo parku. Personál na místě je velmi ochotný a vstřícný a při výběru ubytování Vám rádi poradí. Některá příkladová zařízení jsou např.: Hotel Zhibek Zholy, Guest House Aksakal, Eco-tourism camp Ak-Mechet, Turistický tábor Aksu, nebo půvabné chalupy, které se nacházejí ve stínu mohutných hor.

K dispozici jsou také různé turistické aktivity, jako např. horolezectví, trekking, cykloturistika a kajaking výlety. Vzhledem k tomu, že se jedná o národní park, je zde také mnoho možností pozorování divokého zvířectva. Setkání s horskými kozy, rysy, medvědy a vlky jsou obrovským zážitkem.

Aksu-Zhabagly Nature Reserve je také místem, kde se můžete setkat s tradičním kazachským způsobem života, jako jsou nomádský život a typická kazachská kuchyně. Můžete ochutnat kořeněné a pikantní ústřice, maso a ryby, kebab nebo jemné dezerty.

Celkově vzato, Aksu-Zhabagly Nature Reserve nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny turisty ochotné strávit několik dní zde. Příroda je zde krásná a neokoukaná a ubytování je pohodlné a jednoduché. Pokud hledáte klidnou dovolenou v blízkosti přírody, Aksu-Zhabagly Nature Reserve je tou pravou volbou pro Vás.


Dovolená Kazachstán Aksu-Zhabagly Nature Reserve


Pokud jste milovník přírody a rádi byste zažili jedinečnou dovolenou plnou krásných výhledů, nechte se inspirovat návštěvou Aksu-Zhabagly Nature Reserve v Kazachstánu.

Aksu-Zhabagly Nature Reserve je chráněná oblast v jižní části Kazachstánu, která se rozprostírá na ploše 1 297 km². Tento rezervát je domovem pro mnoho druhů rostlin, zvířat a ptáků, z nichž některé jsou endemické pouze v této oblasti.

Návštěva Aksu-Zhabagly Nature Reserve může být kombinována s dalšími atrakcemi turistické oblasti Jižní Kazachstán, jako jsou třeba Kolsai Lakes, Charyn Canyon a Tamgaly petroglyphs.

Pro milovníky trekkingu je tu několik možností. Například, trek na vrchol Talgar Peak z Aksu-Zhabagly je vyhlášený pro svou náročnost a krásné výhledy, nebo můžete projet celý rezervát na koni a prozkoumat jeho různorodé ekosystémy.

Hodně turistů si také nechá ujít návštěvu památky Mausoleum Hodjentaev. Toto krásné místo, nacházející se jen kousek od chráněné oblasti, přitahuje pozornost svou jedinečnou architekturou a krásnou zahradou.

Kazachstán je sice v poslední době turistickým cílem stále častěji, ale Aksu-Zhabagly Nature Reserve je stále ponechána jen málo zahraničním turistům. To znamená, že zde můžete s klidem prozkoumat přírodu a zažít skutečně autentickou zážitek.

Pokud se chystáte na dovolenou do Kazachstanu, nezapomeňte navštívit Aksu-Zhabagly Nature Reserve a nechte se uchvátit jeho jedinečnou krásou.


Počasí Kazachstán Aksu-Zhabagly Nature Reserve


Kazachstán se může pochlubit různorodým a rozmanitým počasím, které závisí na geografické poloze země a nadmořské výšce.

Aksu-Zhabagly Nature Reserve, nacházející se v jihozápadní části země poblíž hranic s Uzbekistánem a Kyrgyzstánem, se nachází v horském terénu s nadmořskou výškou od 900 do 4 291 metrů nad mořem. Proto zde existuje velké množství klimatických podmínek.

V létě se převážně vyskytují vyšší teploty, často mírně přesahující 30 stupňů Celsius. V noci se pak teploty snižují na přibližně 10 až 20 stupňů. Srážky jsou v tomto období poměrně nízké, přestože se mohou objevit bouřky, které přicházejí z hor při nižších teplotách.

V zimě jsou naopak teploty velice nízké, obvykle se pohybují okolo -10 až -15 stupňů Celsia. Na horách však mohou teploty klesnout na -25 stupňů až -30 stupňů. Sněhová pokrývka je obvykle poměrně hluboká, což umožňuje provozování zimních sportů jako běžná lyžování, lyžování na horských tratích a snowboardingu.

Jaro a podzim jsou obdobími s mírnými teplotami, kdy se teploty pohybují mezi 10 až 20 stupni Celsia, a srážky jsou mírné a průměrné.

Důležité je si také uvědomit, že Kazachstán představuje značnou klimatickou zónu, protože se rozprostírá přes kontinentální a suchý klimatický pás. Z tohoto důvodu se počasí může měnit rychle a nevyzpytatelně.

Nicméně, návštěvníci Aksu-Zhabagly Nature Reserve se mohou těšit na krásné scenérie, pestrobarevnou floru a faunu a také na významné památky a archeologické naleziště, což činí přírodní rezervaci Aksu-Zhabagly nezapomenutelným místem k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Aksu-Zhabagly Nature Reserve


1. Co je to Aksu-Zhabagly Nature Reserve?

Aksu-Zhabagly Nature Reserve je chráněná krajinná oblast v jihozápadním Kazachstánu. Byla založena v roce 1926 jako první národní park v Kazachstánu a je nejstarším chráněným územím v oblasti Turkestánu.

2. Jaká fauna a flóra se v Aksu-Zhabagly Nature Reserve vyskytuje?

V rezervaci žije mnoho vzácných druhů zvířat, například gepard, levhart, vlk, kočka divoká a medvěd hnědý. Nachází se zde také více než 200 druhů ptáků a mnoho dalších živočichů a hmyzu. Flóra je charakteristická alpinskými a horskými rostlinami, jako jsou horské borievky a druhy rodu Astragalus.

3. Jakou aktivitu je možné v Aksu-Zhabagly Nature Reserve provozovat?

V rezervaci lze provozovat turistiku, potápění, rybaření, ale také pozorování zvířat a ptáků. Každý návštěvník by měl respektovat zákony a pravidla týkající se ochrany přírody.

4. Je nutné získat povolení k návštěvě Aksu-Zhabagly Nature Reserve?

Ano, k návštěvě rezervace je nutné získat povolení od správy parku. Návštěvníci musí respektovat pravidla týkající se ochrany přírody a dodržovat pokyny správy parku.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Aksu-Zhabagly Nature Reserve?

Nejlepší doba k návštěvě rezervace je od května do září, kdy jsou teploty příjemnější a příroda je v plném rozkvětu. V zimě může být rezervace nepřístupná kvůli sněhovým závějím a extrémním teplotám.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky