Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Japonsko Hakoně

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Hakoně


1. Jak se dostanu z Tokia do Hakony?
- Nejjednodušší způsob je vlakem z Tokia do Odawary a odtud dál vlakem nebo autobusem do Hakony.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Hakony?
- Závisí na vašich preferencech, ale nejkrásnější dobu tvoří podzim, kdy jsou listy stromů zbarveny do červena a oranžova, a jaro, kdy se rozkvétají sakury.

3. Co musím vidět v Hakoně?
- Nejvíce navštěvovaná místa jsou jezero Ashi, horské ropuchy Owakudani a chrám Hakone-jinja.

4. Jsou v Hakoně horké prameny?
- Ano, Hakone je známý svými horkými prameny a lázeňskými městy jako je Tounosawa nebo Gora.

5. Jaká je cena vstupenky do muzea uměleckého skla v Hakoně?
- Vstupenka stojí 1500 jenů (asi 12 eur) pro dospělého.

6. Kde si můžu půjčit kimono v Hakoně?
- Kimono si můžete půjčit např. v oblastech Gora nebo Hakone-Yumoto.

7. Je v Hakoně mnoho hotelů?
- Ano, Hakone je oblíbeným místem pro turisty, a proto zde najdete mnoho různých druhů hotelů a výletních zařízení.

8. Je v Hakoně mnoho restaurací?
- Ano, Hakone nabízí širokou škálu restaurací, od tradiční japonské kuchyně po západní a místní speciality.


Letenka Japonsko Hakoně


Pokud máte zájem navštívit Japonsko a přemýšlíte o tom, jakým způsobem se tam dostat, letenka na letiště Hakone vám může nabídnout mnoho výhod a zážitků.

Letiště Hakone se nachází v malebném městečku Ashigarashimo v prefektuře Kanagawa, v jihozápadní části Japonska. Díky své poloze nabízí nádherný výhled na sopku Fudži, která je pro Japonsko jedním z nejvýznamnějších symbolů.

Přímé lety do Hakone jsou většinou možné pouze z Asie (např. z Jižní Koreje, Hongkongu nebo Thajska). Pokud se tedy chystáte na takovou cestu z Evropy nebo Ameriky, budete si muset zajistit přestup v Asii nebo si obstarat letenku s přestupem přímo v Tokiu.

V každém případě se letenka na letiště Hakone vyplatí zejména pro turisty, kteří chtějí narazit na méně turistické oblasti Japonska. Městečko Ashigarashimo je malebné a klidné, plné krásné japonské architektury. Z letiště se snadno dostanete lodí na jezero Ashinoko nebo vlakem do blízkého města Odawara, kde naleznete zajímavou zříceninu hradu.

Hakone si také oblíbili milovníci termálních lázní a přírodních krás. V oblasti se nachází mnoho lázní a horkých pramenů, kde si můžete užít relaxaci v tradiční japonské atmosféře. Dalším zážitkem je jízda přes horu Hakone vlakem nebo lanovkou, což je velmi populární aktivita mezi turisty.

Ceny letenek na letiště Hakone se liší dle sezóny a délky trvání vašeho pobytu. Nicméně může se vyplatit zajistit si letenku včas, abyste tak mohli využít různé slevy a nabídky. V každém případě letenka do Hakone vám nabídne příjemný odpočinek v krásném prostředí mimo hlavní turistické trasy Japonska.

Pokud jste tedy přemýšleli, jak se dostat do Japonska a co vše navštívit, letenka na letiště Hakone vám může nabídnout skvělou alternativu, která vám umožní vidět Japonsko z jiného úhlu pohledu.


Ubytování Japonsko Hakoně


Hakone je malé město nacházející se v prefektuře Kanagawa, na jihovýchodě od Tokia. Toto místo je velmi oblíbené u turistů jako místo pro relaxaci a odpočinek od hlučného městského života.

V Hakoně jsou k dispozici různé typy ubytování od luxusních hotelů až po soukromé pokoje v tradičních japonských strukturách. Zde je pár z nabízených možností pro turisty, kteří se rozhodnou pro dovolenou v Hakoně:

Pokoj v ryokanu – Ryokan je typické japonské ubytování, pocházející z období Edo. Tyto tradiční domy jsou nádherně zařízené a nabízejí autentický japonský zážitek. V mnoha ryokanech můžete obléct tradiční yukatu (lehká kimona) a viklat v tatami pokojích. Kromě toho vám zde bude podávána tradiční japonská snídaně a večeře. Pokud chcete zažít pravou atmosféru japonského stylu bydlení, ryokan je ideální volbou.

Hotel – V Hakoně můžete nalézt hotely různých kategorií, od levných hostelu až po luxusní hotely s termálními lázněmi. Některé hotely nabízejí poutavý výhled na sopku Fuji, která se nachází nedaleko.

Minshuku – Minshuku jsou tradiční japonské pokoje, které jsou pronajímány turistům. Tyto pokoje jsou obvykle vydány jako celý balíček, včetně stravy a ubytování. V porovnání s ryokany jsou minshuku levnější a méně formální, ale stále nabízejí autentický japonský zážitek.

Ryokan, hotel nebo minshuku jsou skvělé možnosti pro každého, kdo hledá tradiční japonskou atmosféru během své dovolené v Hakoně. Jsou umístěny v krásném přírodním prostředí, které nabízí vynikající výhled na sopku Fuji a na hory kolem.

Hakone je zárukou jedinečné dovolené s naprostým zážitkem z japonské kultury. Vyberte si ubytování, které budete potřebovat a nechte se unášet tichem, krásou a kultutrou Japonska.


Počasí Japonsko Hakoně


Hakone je malé město na jihovýchodě Tokia a je známé pro své přírodní krásy a lázeňské rezorty. Místní klima je ovlivněno geografickými podmínkami regionu a saisonálními vlivy.

Letní měsíce v Hakone jsou obvykle teplé a vlhké. Teploty se pohybují mezi 20 až 30 stupni Celsia a vlhkost vzduchu bývá vysoká. Z tohoto důvodu může být návštěva města v létě poněkud nepohodlná. Návštěvníci by měli být opatrní při aktivitách venku a měli by se vyhnout silnému slunci.

Podzim v Hakone přináší mnoho krásných změn. Listnaté stromy se začínají barvit do různých odstínů žluté, oranžové a červené. Teploty jsou mírné, obvykle kolem 20 stupňů Celsia, což je ideální pro turistiku a procházky.

Zima v Hakone bývá chladná, ale ne příliš mrazivá. Teploty klesají na 5-10 stupňů Celsia a mohou být doprovázeny sněžením. Některé atrakce v členitých horách Hakone, jako například jezera a horké prameny, jsou v zimě zavřené, ale mnoho dalších míst zůstává otevřených pro turisty.

Jaro v Hakone přináší mnoho nového života, kvetou zde různé druhy zeleně a květin. Teploty se pomalu zvyšují a bývají kolem 10 až 20 stupňů Celsia. V tomto ročním období mohou být dny občas deštivé, což však může přispět k výjimečnému zážitku z cestování v Japonsku.

Celkově lze říci, že jakékoliv roční období je dobrý čas pro návštěvu Hakone. Je však důležité vzít do úvahy počasí, aby se návštěva stala co nejvíce příjemným zážitkem. Turisté by měli být připraveni na změny počasí a měli by si s sebou vzít vhodné oblečení a obuv.


Dovolená Japonsko Hakoně


Dovolená v Japonsku je pro mnoho turistů snem, protože se jedná o zemi, která oplývá kulturními památkami, exotickou kuchyní a zajímavými tradicemi. Pokud se rozhodnete navštívit Japonsko, určitě byste neměli vynechat návštěvu malebného městečka Hakone, které se nachází v průměru na dvou hodinách jízdy od Tokia.

Hakone je známá pro své termální prameny, což z ní činí ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Městečko se nachází v národním parku Fuji-Hakone-Izu, kde se můžete projít lesy až k vrcholu sopky Owakudani, odkud se nabízí nádherný výhled na krásnou krajinu s horami a jezerem. Turisté navštěvují i místní muzea jako například Oddělení umění Narukawaga a Muzeum parních vlaků, kde si mohou prohlédnout speciální designové vlaky z 50. a 60. let.

Oblíbenou atrakcí v Hakoně je i návštěva proslulého Ashi-jísó, což je jedno z nejkrásnějších jezer v Japonsku. Můžete si užít plavbu na lodi a pozorovat okolní přírodu. V okolí se také nacházejí historická muzea a chrámy, které pocházejí z období samurajů.

Termální prameny jsou v Hakoně všudypřítomné a můžete si tady užít tradiční japonskou koupel ve vířivce. Pokud máte rádi luxus, rozhodně věnujte návštěvě některému z místních spa a wellnes center.

Pokud se chcete z Japonska vrátit s originálním suvenýrem, potom budete mít v Hakoně možnost zakoupit si speciální rybí prodoukt, který je tady velmi oblíbený. Jedná se o místní specialitu, čerstvé sušené ryby zvané "kátzuo-bushi", které si můžete dopřát ve formě luxusní sušenky.

Všude kolem Hakoně se šíří nádherná příroda a originální kultura, která nabízí turisty krásné zážitky. Pokud hledáte místo, kde si odpočinete od městského ruchu, pak je Hakone tou pravou volbou. Užijete si zde luxusní ubytování, zdravou stravu a krásnou přírodu.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky