Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Island Hjörleifshöfði

Dovolená Island Hjörleifshöfði


Dovolená na Islandu: Hjörleifshöfði - oáza klidu a ticha

Pokud hledáte klid a ticho na dovolené, určitě byste neměli minout islandskou památku Hjörleifshöfði! Toto místo je nejen velmi krásné, ale také velmi klidné a tiché, což je vítaná změna od rušného města Reykjavík.

Hjörleifshöfði se nachází na jihovýchodním pobřeží Islandu, asi 220 km od Reykjavíku. Tento nádherný poloostrov nabízí výhled na oceán, skalnaté útesy a úchvatnou přírodu, která okamžitě uklidní vaši mysl.

Místo je pojmenováno po vikingském náčelníkovi Hjörleifovi Hrólfssonovi, který si zde postavil svůj dům na přelomu 9. a 10. století. Hjörleif byl bratrem slavného vikingského náčelníka Ingólfura Arnarsona, který je znám jako jeden z vůdců osadnického výpravy na Island.

V samotném středu Hjörleifshöfði stojí obrovská socha koně, který byl důležitým zvířetem pro vikingské náčelníky. Kromě toho si můžete prohlédnout také staré ruiny, které se zachovaly z dob osídlení Islandu. Ty si jistě získají vaši pozornost, protože na Islandu nejsou moc starobylých památek.

Poté, co užijete skvělé výhledy a prozkoumáte ruiny, můžete si odpočinout na nádherných neznámých plážích, které se nacházejí v blízkosti místa. Tyto pláže jsou ideální pro piknik nebo koupání, pokud se odvážíte do chladného moře.

Je možné přijet sem autem, ale pravým způsobem, jak prozkoumat toto místo, je jít pěšky nebo na koni. Islandské koně jsou velmi speciální a využívají se pro horské výlety. Vy tak můžete prozkoumat krásnou přírodu Hjörleifshöfði na koni.

V blízkosti Hjörleifshöfði se nachází také nádherné a pěkné město Vík, které stojí za návštěvu. Toto město je známé svým krásným kostelem, světlem majáku a přímořským hradem Reynisfjall.

Pokud jste náročnější cestovatelé, můžete navštívit také sopku Katla, která se nachází v blízkosti Hjörleifshöfði. Sopka je stále aktivní a vylučuje silný zápach síry, který je cítit v celém regionu.

Celkově lze říci, že Hjörleifshöfði je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a ticho na své dovolené. Místo nabízí nádhernou krajinu a zvláštní atmosféru, kterou můžete najít pouze na Islandu. Proto již neváhejte a naplánujte si svou cestu na tento úžasný ostrov!


Letenka Island Hjörleifshöfði


Island Hjörleifshöfði - Nepřehlédnutelná Přírodní Krása v Srdci Ostrova

Island, království přírody, vás okouzlí svojí rozmanitostí nejrůznějších přírodních krás. Pokud se zrovna chystáte na cestu na Island nebo stojíte před rozhodnutím, kam se vydat, doporučuje se navštívit Hjörleifshöfði. Tento krásný přírodní park, který se nachází v srdci ostrova, vám umožní prožít nezapomenutelnou a jedinečnou atmosféru Islandu.

Hjörleifshöfði - původ názvu

Název Hjörleifshöfði pochází z jedné ze ság starého Islandu - „Saga Hjörleifur“ - která popisuje příběh bratra Ingólfa (Odinnova věrného prostředníka) a jeho bratra Hjörleifura. Hjörleifur a jeho rodina byli zavražděni norskými otroky a švédskými zloději. Po mnoha letech se bratr Ingólfur rozhodl pomstít jeho smrt a vydal se na lov těchto zlodějů, oblast, kde se odehrál tento tragický příběh, nese jméno Hjörleifshöfði.

Geografická poloha a charakteristika Hjörleifshöfði

Hjörleifshöfði se nachází v oblasti Suðurland, na jihu Islandu. Místo je obklopeno vodou na východ, západ a jih, zatímco na severu se táhne zalesněná oblast Skaftafell. Hlavními stavebními prvky Hjörleifshöfði jsou vysoké útesy, které se vypínají nad mořem a jsou domovem mnoha různých druhů ptáků, zvláště ptáků mořských.

Také zde najdete poměrně mnoho pozůstatků z dob vikingů, jako jsou kostely či skály s vyrytými symbolem vikingů. Kovové kroužky na krku koní a skotu dokládají jejich přítomnost v tomto regionu již v minulosti.

Nejtěžší výzvou pro turisty, kteří sem přijedou, je přejet 80km dlouhou štěrkovou cestou, která vedoucí přes území bez jakéhokoliv osídlení až k samotnému Hjörleifshöfði.

Aktivity v Hjörleifshöfði

Z výšek, k nimž se jen málokde na světě dostanete, je skvělý výhled na přírodní krajiny a přilehlé pláže. Z těchto míst si můžete užít jedinečný výhled na pobřeží Islandu. Pokud máte chuť na turistiku, najdete zde spoustu různých tras pro každou úroveň zdatnosti turisty.

Hjörleifshöfði je obecně oblíben především kvůli možnosti soustředit se na dokonalé fotografování tohoto unikátního místa. Mnoho umělců se inspirovalo touto přírodní oázou, aby vytvořilo svá díla.

Letenky na Island Hjörleifshöfði

Pokud se tedy chystáte na Island, nezapomeňte Hjörleifshöfði zařadit do seznamu míst, která musíte vidět. Kromě přírodní krásy a historických památek najdete také spoustu aktivit, které vám přinesou nezapomenutelné zážitky. Letenky na Island jsou k dostání za opravdu výhodné ceny a určitě se vyplatí vyzkoušet. Tak neváhejte a zkušební tuto nádhernou přírodní krásu na Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hjörleifshöfði


Dotaz: Co je to ostrov Hjörleifshöfði?

Odpověď: Hjörleifshöfði není ostrov, ale skalnatý výběžek ležící na jihovýchodě Islandu.

Dotaz: Jak se dostat na Hjörleifshöfði?

Odpověď: K Hjörleifshöfði se dá dostat pouze pěšky nebo na koni. Neexistuje zde žádná silnice nebo dálnice.

Dotaz: Jak dlouho trvá výstup na Hjörleifshöfði?

Odpověď: Celková doba výstupu na Hjörleifshöfði závisí na vaší úrovni zdatnosti a rychlosti pohybu. Obvykle trvá asi 2-3 hodiny.

Dotaz: Je na Hjörleifshöfði povoleno kempování?

Odpověď: Ne, na Hjörleifshöfði není povoleno kempování.

Dotaz: Existují zde turistické trasy?

Odpověď: Ano, existují zde turistické trasy, které vedou po celém výběžku.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Hjörleifshöfði?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Hjörleifshöfði je od června do srpna, kdy jsou teploty mírné a slunce svítí celý den.

Dotaz: Je zde nějaká divoká zvěř?

Odpověď: Ano, na Hjörleifshöfði můžete zahlédnout různé druhy divokých zvířat, včetně saňovníků, prasat divokých a dalšího drobného zvířectva.

Dotaz: Může se na Hjörleifshöfði plavat nebo šnorchlovat?

Odpověď: Ne, na Hjörleifshöfði není vhodné plavat nebo šnorchlovat, protože voda je velmi studená a silné vlny mohou být nebezpečné pro koupání.


Ubytování Island Hjörleifshöfði


Island Hjörleifshöfði je velmi populární turistická destinace mezi cestovateli, kteří si přejí strávit dovolenou v přírodě. Pokud hledáte ideální ubytování, máme pro vás skvělou volbu – ubytování Hjörleifshöfði.

Tato malá horská chalupa poskytuje jasný přehled o tom, jaké ubytování nabízí Island. Chata se nachází na samotě, kde je možné skvěle relaxovat a užívat si přírody. Je vhodná pro páry, malé rodiny nebo skupiny přátel.

Ubytování Hjörleifshöfði se nachází v blízkosti mnoha turistických tras a atrakcí Islandu, což je z největších předností této chalupy. Dostanete se k ní pohodlně autem a v okolí se nachází spousta skvělých míst k návštěvě. Pokud máte rádi procházky v přírodě, budete v Hjörleifshöfði naprosto nadšeni.

Toto romantické ubytování se skládá z jedné ložnice, kuchyně, obývacího pokoje a koupelny. Chata má vše, co potřebujete k vašemu pobytu na Islandu. Kuchyně je plně vybavena, takže si můžete s chutí připravit své oblíbené jídlo. V obývacím pokoji najdete krb, který vám zahřeje ve chladnějších dnech. Chata má také terasu, kde si můžete odpočinout a užívat si krásné výhledy na okolní krajinu.

Ubytování Hjörleifshöfði je velmi oblíbené pro svou jedinečnou polohu, která nabízí klid a soukromí. Chata je vybavena moderními vybaveními, jako jsou Wi-Fi připojení k internetu, TV a další.

Pokud hledáte ideální místo na dovolenou na Islandu, ubytování Hjörleifshöfði je pro vás ideální volbou. Nabízí totiž krásnou přírodu a soukromí, které si můžete užít s vaší rodinou nebo s přáteli. Navštivte Hjörleifshöfði a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na Islandu.


Počasí Island Hjörleifshöfði


Island je známé svým mnoha tvářemi počasí. V oblasti Hjörleifshöfði, která se nachází na jihu země, se počasí mění velmi rychle. V jednu chvíli může být krásně slunečno a teplé, aby se za chvíli ochladilo a začalo pršet či sněžit.

Hjörleifshöfði je země, která má řadu přírodních krás, včetně písečných pláží, majestátních hor a rozlehlých ledovců. Tato příroda však také přináší extrémní počasí. V zimě se teploty mohou snadno dostat pod bod mrazu a mohou být silné vichřice. V létě se mohou teploty pohybovat mezi 10 až 20 stupni Celsia.

Měnící se počasí může být pro návštěvníky Islandu překážkou. Je důležité být připraven na každou příležitost. Vyplatí se mít s sebou teplé a voděodolné oblečení, stejně jako kvalitní obuv. Pokud budete cestovat do oblasti Hjörleifshöfði autem, bude také třeba počítat s nebezpečím silných větrů a sněhových bouří.

Jednou z nejlepších věcí na pobytu v oblasti Hjörleifshöfði je sledování zlomů počasí. Mraky se mohou rychle měnit a často vytvářejí nádherné zákoutí. Počasí také může ovlivňovat zvířata v této části Islandu, jako jsou třeba velryby nebo dravá zvířata. Je třeba být v každé situaci obezřetný a respektovat přírodní krásy, které Island nabízí.

Celkově řečeno, počasí v oblasti Hjörleifshöfði je předvídatelně nevyzpytatelné. Je důležité být připraven na každou situaci a nechat se unášet krásou a jedinečností této oblasti Islandu. Bez ohledu na to, jaké počasí zvolí, bude Hjörleifshöfði vždy fascinující a nezapomenutelný zážitek.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky