Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Indonésie Makassar

Počasí Indonésie Makassar


Indonésie Makassar je město nacházející se na jižním pobřeží ostrova Sulawesi v Indonésii. Toto město proslavila především svými fantastickými plážemi a vodními aktivitami. Nicméně, než si pláže užijete, je dobré vědět něco o počasí v této oblasti.

Klima v Makassaru je podobné jako v mnoha dalších částech Indonésie - vlhké tropické klima. To znamená, že zde jsou vysoké teploty a vysoká vlhkost po celý rok. Teploty zde dosahují průměrně 27 až 30 °C, s minimy 22 až 23 °C a maximy až 33 °C.

Přestože je vlhkost v Makassaru celkově vysoká, v různých částech roku se může měnit. Největší množství srážek padne v období mezi listopadem a dubnem, když se koncentrují tropické deště. V této době se můžete těšit na časté deště a oblačnost. Během období od května do října je naopak vlhkost nižší a průměrné teploty jsou mírnější.

Pokud chystáte svou návštěvu Makassaru, je dobré se připravit na hodně slunce, vysokou vlhkost a počítat s možností dešťů. Během období dešťů je dobré mít nezapomenutelnou pláštěnku a správné boty, aby vás nezaskočil náhlý přívalový déšť.

I přesto, že počasí v Makassaru může být nepředvídatelné, tato oblast přináší hodně radosti pro ty, kteří milují moře, pláže a vodní sporty. Všechny tyto aktivity lze v Makassaru provozovat po celý rok.

Závěrem lze říci, že Makassar je skvělým místem k návštěvě pro milovníky přírody a pro ty, kteří chtějí uniknout od běžného shonu v městě. Ať už se rozhodnete navštívit Makassar kdykoliv během roku, jedno je jisté - budete se těšit na příjemné klima a krásnou přírodu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Makassar


Otázky:

1. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Makassaru?
2. Jaký je způsob dopravy v Makassaru?
3. Jaký je nejlepší způsob ubytování v Makassaru?
4. Jaký je nejlepší způsob poznávání místní kultury v Makassaru?
5. Jakých památek si nelze nechat ujít v Makassaru?

Odpovědi:

1. Nejlepší období pro návštěvu Makassaru je v období sucha od května do října. V tomto období jsou nižší srážky a teploty jsou příjemnější.

2. V Makassaru je mnoho možností dopravy, včetně taxi, mototaxi, motocyklu a autobusu. Nejlepší způsob dopravy záleží na vaší potřebě a rozpočtu.

3. V Makassaru najdete mnoho druhů ubytování. Nejlepší způsob ubytování závisí na vašem rozpočtu a potřebách.

4. Nejlepší způsob poznávání místní kultury v Makassaru je navštívit místní trhy, muzea a historické památky. Také je dobré se zúčastnit místních festivalů a událostí.

5. Památky, které byste si neměli nechat ujít v Makassaru, jsou Fort Rotterdam, Bugis Village, Trans Studio Makassar a Losari Beach. Toto jsou jen některé z mnoha pozoruhodných míst, které byste si měli prohlédnout.


Dovolená Indonésie Makassar


Indonésie je země s více než 17 000 ostrovy, která nabízí nádherné pláže, tropickou přírodu a bohatou kulturu. Pokud hledáte dovolenou plnou relaxace a dobrodružství, město Makassar je pro vás tou pravou volbou.

Makassar se nachází na ostrově Sulawesi a je hlavním městem provincie Jižní Sulawesi. Toto město nabízí nádherné pláže, malebné chrámy a památky ze 17. století. Je to také nádherné místo pro ochutnávání místních specialit – hlavních jídel, kterými je zde ryba a mořské plody.

Pokud se chystáte na dovolenou v Makassaru, nesmí chybět návštěva národního parku Bantimurung Bulusaraung. Tento park je obklopen horami, vodopády a je to domov pro mnoho druhů exotických zvířat. Můžete zde pozorovat ptáky dravce, papoušky a dokonce i opice.

Nedaleko Makassaru se nachází i nádherné ostrůvky s bílými plážemi a křišťálově čistým mořem. Tato místa jsou naprosto ideální pro potápění a šnorchlování. Mezi nejznámější patří ostrovy Pulau Samalona, Pulau Kodingareng Keke a Pulau Kayangan.

Makassar je také známé pro své vynikající kávu. Můžete navštívit místní kavárny, ochutnat místní speciality a zjistit více o procesu zpracování kávy. Pokud chcete ochutnat další místní speciality, určitě vyzkoušejte místní rybí pokrmy a nádherné kari.

Kromě toho se v Makassaru dodnes udržují tradiční ceremonie a festivaly, které pořádají lidé z různých oblastí ostrova Sulawesi. Tyto ceremonie a festivaly jsou příležitostí pro nezapomenutelné zážitky a poznání kultury Indonésie.

Pokud se chystáte na dovolenou do Indonésie a hledáte místo plné kultury, dobrodružství a relaxace, Makassar je tou pravou volbou. Toto město nabízí překrásné pláže, nádhernou tropickou přírodu, tradiční ceremonie a festivaly, rybí speciality a mnoho dalšího. Určitě se sem vydejte a objevte krásy Indonésie!


Ubytování Indonésie Makassar


Indonésie nabízí mnoho krásných a zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je město Makassar, které se nachází na ostrově Celebes. Je to velké a rušné město, ale přesto zde najdete mnoho klidných a pohodlných míst k ubytování.

Pokud hledáte ubytování v Makassaru, máte na výběr ze široké škály možností. Mezi nejoblíbenější patří hotely, apartmány a hostely.

Hotely v Makassaru

Makassar je plné různých hotelů, které nabízejí vysoký standard a pohodlí. Mezi nejlepší hotely v Makassaru patří Hotel Santika Makassar, Mercure Makassar Nexa Pettarani a Four Points by Sheraton Makassar. Tyto hotely nabízejí příjemné pokoje s klimatizací, satelitní televizí, Wi-Fi připojením a minibarem. Hostům je také k dispozici bazén, posilovna a restaurace.

Apartmány v Makassaru

Apartmány jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí více soukromí a nezávislosti. V Makassaru najdete mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí vybavenou kuchyň a prostorné pokoje. Mezi nejoblíbenější patří Bumi Asih Residence, Apartemen Royal Spring a Sahid Mutiara Makassar. Tyto apartmány jsou vhodné jak pro rodinnou dovolenou, tak pro služební cesty.

Hostely v Makassaru

Hostely jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a zároveň zažít místní atmosféru. V Makassaru najdete mnoho kvalitních hostelů s výbornými hodnoceními od předchozích hostů. Mezi nejoblíbenější patří Red Planet Makassar, Tune Hotel Makassar a IBIS Budget Makassar Airport. Tyto hostely nabízejí čisté pokoje s vlastní koupelnou, bezplatné Wi-Fi připojení a snídani.

Celkově lze říci, že Makassar má mnoho krásných a pohodlných míst k ubytování. Široká škála možností dává každému hostovi možnost najít ubytování podle svých představ a potřeb. Ať už hledáte luxusní hotel, prostorný apartmán nebo přátelský hostel, určitě v Makassaru najdete to pravé pro vás.


Letenka Indonésie Makassar


Letenky do Indonésie jsou v poslední době stále oblíbenější a Makassar se řadí mezi oblíbené destinace turistů. Hlavní město indonéské provincie Jižní Sulawesi nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, ať už se jedná o historické památky či krásnou přírodu. Cestující mohou zvolit několik možností letů do Makassaru.

Nejlepší ceny letenek do Makassaru lze najít v období nízké sezóny, která trvá od června do listopadu. Během této doby se ceny letenek pohybují okolo 15 000 Kč zpáteční letenku. V období špičkové sezóny, od prosince do května, mohou být ceny letenek až o 50 % vyšší než v období nízké sezóny. Proto je lepší letenky hledat až několik měsíců dopředu.

Letiště v Makassaru se nazývá Sultan Hasanuddin Airport, které se nachází asi 20 km od centra města. Cestovatelé se mohou dostat do centra několika způsoby – taxi, místními dopravními prostředky nebo pronajmutím auta. Dopravní prostředky nejsou příliš časté, takže je lepší si předem zajistit dopravu.

Makassar se může pochlubit mnoha zajímavými místy, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Fort Rotterdam - pevnost z 17. století, tradicionalistický trh Pasar Butung – kde lze ochutnat místní speciality, či přírodní park Bantimurung - s neuvěřitelně krásnými vodopády.

Kromě návštěvy města samotného mohou cestovatelé navštívit i pobřeží a koupit se v hlubokých vodách Indického oceánu, například na pláži Losari nebo Tanjung Bira. Další zajímavou destinací jsou Takabonerate, největší korálový atol na světě, a kulturní dědictví města Tana Toraja - s tradičními domy a hřbitovy, kde jsou pohřbíváni místní lidé.

Celkově lze doporučit návštěvu Makassaru a jeho okolí, když se jedná o zajímavou destinaci pro cestovatele, kteří hledají nejen krásy přírody, ale i kulturní dědictví a historii. Slevy na letenky do Makassaru v nízké sezóně mohou být skvělou příležitostí pro cestovatele, kteří chtějí ušetřit na cestování a objevovat svět.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky