Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Francie Limoges

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Limoges


1. Co je to Limoges?

Limoges je historické město v regionu Limousin ve střední Francii. Je proslulé svou porcelánovou výrobou, a proto se výrazy Limoges nebo Limoges porcelán často používají jako synonymum pro luxusní, ručně malovanou porcelánovou keramiku z této oblasti.

2. Jak se dostat do Limoges?

Limoges je přístupné letadlem, vlakem a automobilem. Letiště Bellegarde v Limoges má pravidelné spojení s dalšími francouzskými a evropskými městy. Železniční doprava zahrnuje vysokorychlostní vlaky z Paříže a dalších francouzských měst, jakož i regionální spojení do okolních oblastí. Pokud cestujete autem, Limoges se nachází na křižovatce dálnic A20 a A89.

3. Co vidět a dělat v Limoges?

V Limoges je mnoho zajímavých památek a atrakcí. Mezi nejvýznamnější patří katedrála sv. Štěpána, Národní muzeum Adrien Dubouché, Palác biskupů a porcelánová muzea. Město je také domovským místem celosvětově známé porcelánové výroby. Proto stojí za to navštívit některou z mnoha keramických dílen města a vidět, jak se vyrábí Ručně malovaný Limoges porcelán.

4. Kde lze nakupovat porcelán v Limoges?

Porcelánové produkty z Limoges lze najít v mnoha místních obchodech, výrobnách, obchodních domech a trzích. Mezi největší výrobce a obchodníky patří Bernardaud, Haviland a Raynaud. Tyto známé značky nabízejí nádherné kusy, které se často stávají rodinnými klenoty a jsou po celém světě sbírány.

5. Jaké jsou typické gastronomické speciality v Limoges?

Limousin je známé svou chovem dobytku a produkací hovězího a telecího masa vysoké kvality. Proto je jedním z nejoblíbenějších jídel v této oblasti hovězí guláš známý jako "bražole". Další specialitou je jehněčí maso a slavný sýr z Limoges - "Bleu de Limousin". Pokud máte sladké zuby, určitě zkuste "clafoutis", který je pečen s čerstvým ovocem, jako jsou třešně nebo meruňky.


Dovolená Francie Limoges


Francie je země plná krásných měst a míst, která stojí za návštěvu. Jedním takovým městem je Limoges, které se nachází v regionu Nouvelle-Aquitaine. Jedná se o univerzitní město s bohatou historií, které nabízí mnoho zajímavých památek a aktivit pro turisty.

Historie města sahá až do římských dob, kdy zde stála soukromá vila nazvaná "Lemovicum". V průběhu středověku se Limoges stalo významným centrem výroby porcelánu a smaltu, což je jeho nejvýznamnější průmysl dodnes.

Jednou z hlavních turistických atrakcí města je katedrála sv. Štěpána. Tato katedrála byla vybudována v gotickém stylu a je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál v celé Francii. V jejích zdech se nacházejí řada uměleckých děl, například průčelí katedrály zdobí sochy anglických králů.

Další zajímavou atrakcí města je muzeum porcelánu. V tomto muzeu se návštěvníci mohou dozvědět vše o historii výroby porcelánu v Limoges a vidět mnoho exemplářů této krásné keramiky. Muzeum porcelánu je jedním z hlavních důvodů, proč se návštěvníci rozhodují zvolit Limoges jako cílovou destinaci své dovolené.

Pro milovníky zvířat je rozhodně doporučenou atrakcí akvárium Limoges. Toto akvárium nabízí návštěvníkům možnost vidět mnoho druhů ryb, korálů a živočichů, které žijí v oceánech a mořích celého světa. Pro děti jsou také k dispozici interaktivní expozice a hry.

Limoges je také město bohaté na zábavu a kulturní akce. Díky blízkosti mnoha vinic a vináren lze po celý rok navštěvovat různé festivaly a degustační akce, kde mohou návštěvníci ochutnat skvělé víno a vyhlášená místní jídla.

Pokud jste zamilovaní do francouzské kuchyně, nemůžete si nechat ujít navštívit jeden z mnoha trhů, které se v Limoges konají. Na těchto trzích nabízejí místní farmáři a rybáři své čerstvé produkty, jako jsou sýry, maso, ryby a zelenina. Pro milovníky sladkostí jsou také k dispozici trhy s čokoládou a cukrovím.

V Limoges se určitě nenudíte a můžete si užít dovolenou plnou krásných památek, gastronomických zážitků a kulturních akcí. Pokud plánujete navštívit Francii, neváhejte a zvolte Limoges jako svou cílovou destinaci.


Počasí Francie Limoges


Francouzské město Limoges se nachází v regionu v centrální části Francie. Limoges je významné průmyslové město a je nejvíce známé pro svou keramickou výrobu a solné lampy a křišťálové sklo, ale také má co nabídnout turistům.

Co se týče počasí, Limoges má středoevropské klima s oceánským vlivem. Průměrná teplota v létě (červenec a srpen) se pohybuje kolem 25 °C, ale může být i více horko, kdy teploty mohou stoupat až k 35 °C. V zimě jsou průměrné teploty pod nulem, především v měsíci lednu a únoru. Je zde také dostatek srážek, které mohou být příležitostně velmi silné, obvykle od října do března. Tím pádem jsou jarní a letní měsíce nejlepší pro návštěvu této oblasti.

V letních měsících se koná mnoho kulturních událostí a festivalů, což přitahuje mnoho turistů. Turistické atrakce v Limoges zahrnují historickou katedrálu, botanickou zahradu a skanzen na téma venkovského života. Turisté méně běžně navštěvují město v zimním období, ale oblast je stále krásná a navíc nabízí výlety do nedalekých hor a lyžování v centru La Maussadère.

Celkově lze říci, že Limoges je místo s nepředvídatelným počasím a tak je dobré pečlivě plánovat svou návštěvu v závislosti na konkrétních počasových podmínkách. Při správném výběru období se ale můžete těšit na krásné zážitky a objevování tohoto skvělého města.


Ubytování Francie Limoges


Francie je zemí s bohatou historií a kulturou, a město Limoges v centrální části Francie není výjimkou. Město je známé pro svoji porcelánovou produkci, ale rozhodně to není jediná atrakce, kterou může návštěvník objevovat. Pokud plánujete návštěvu, budete potřebovat dobré ubytování.

Ve městě Limoges najdete širokou škálu ubytování. Město je vybavené množstvím hotelů, penzionů a apartmánů, což splní potřeby každého návštěvníka. Na výběr je ubytování v historických budovách, moderních hotelech i luxusních apartmánech.

Pro návštěvníky, kteří hledají luxusní ubytování, budou ideální hotely, jako je Mercure Limoges Royal Limousin nebo Grand Hôtel Opéra. Tyto hotely se nacházejí v centru města, což umožňuje snadný přístup ke všemu, co město nabízí. Pokoje jsou zařízené elegantně, nabízejí klimatizaci a moderní vybavení.

Pokud hledáte ubytování s více soukromími, můžete se podívat na služby, které nabízejí apartmány a penziony. Tyto možnosti ubytování se nacházejí v celém městě, a to od historické části až po moderní části města. Mezi oblíbené apartmány patří například Le Renaissance nebo Appart'City Limoges.

Kromě toho, pokud cestujete s rodinou nebo velkou skupinou, můžete uvažovat o pronájmu hotelového pokoje nebo apartmánu. Tyto možnosti nabízí velkou flexibilitu, aby každý mohl být v komfortu svého vlastního pokoje, ale zároveň mohou být všichni pohromadě.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, Limoges nabízí mnoho možností pro turisty. Kromě proslulé porcelánové továrny můžete navštívit Muzeum umění a archeologie Limoges, Katedrálu sv. Štěpána a další kulturní památky.

V Limoges najdete také mnoho skvělých restaurací a kaváren, kde se můžete občerstvit. Domácí speciality odrážejí tradice regionu a nabízejí návštěvníkům jedinečnou chuť Francie.

Celkově lze říci, že Limoges je dokonalým cílem pro turisty, kteří touží po poznání kulturního bohatství a historie. Díky širokému výběru ubytování, které město nabízí, si každý najde to své. Takže neváhejte a vydajte se objevovat kouzlo Limoges.


Letenka Francie Limoges


Letenka Francie Limoges

Francie je země s fantastickými krajinami, renesanční architekturou, exotickými potravinami, štrasburskými trhy a s nekonečnými možnostmi. Limoges, město ležící na jihozápadě Francie, je jedním z nejoblíbenějších turistických oblastí, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Při plánování cesty do Limoges si musíte plánovat cestu mnoho týdnů dopředu, protože mnoho příležitostí k prohlídce míst a volnočasových aktivit si vyžaduje předem naplánované návštěvy. Nicméně, nebudete litovat, pokud si zajistíte letenky do této oblasti.

Jak se dostat do Limoges

Z České republiky lze do Limoges cestovat nejlépe letadlem s přestupem v Paříži. Zde můžete vybírat z mnoha různých aerolinek, jako např. Air France, Ryanair a mnoho dalších. Let letadlem z Paříže do Limoges zabere asi 1,5 hodiny.

Po příletu do Limoges můžete potřebovat někoho, kdo vám pomůže se zorientovat a ukáže, kam byste měli jít. Z tohoto důvodu je doporučeno najmout si auto nebo si objednat taxi předem.

Co vidět a co dělat v Limoges

Limoges je město, které zaujme svým renesančním architektonickým designem, úchvatným historickým centrem, skvělým jídlem a nezapomenutelnými kulturními zážitky.

Město je poněkud známé díky keramickým výrobkům z porcelánu, které zde byly vyráběny již od devatenáctého století. Pro návštěvníky je zde mnoho galerií a muzeí, kde si mohou tyto výrobky prohlédnout, mnohdy s možností zakoupit si nějaký keramický výrobek z Limoges.

Kolébkou Limoges je kostel Saint Étienne, který byl postaven již v jedenáctém století a který představuje vynikající příklad kláštera renesance. Dále můžete navštívit také Muzeum Limoges, kde si můžete prohlédnout největší sbírku keramických výrobků z Limoges na světě.

Navštívit můžete také některé z místních parků a zahrad, jako například Park Cite Jardin a Parc Victor Thuillat, kde se můžete projít okolo nádherného jezera a zahrady.

Zkrátka, Limoges je město, které nabízí řadu krásných věcí k prohlédnutí a zážitků, které vás rozhodně nebudou nudit. Zažijete zde kus pravé Francie, od které se budete chtít vrátit zpět. Vydejte se kletadlem do Limoges - rozhodně to stojí za to!


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky