Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Egypt Dahab

Ubytování Egypt Dahab


Egypt je krásná země, plná památek a turistických atrakcí. Jedním z populárních cílů mezi turisty je město Dahab, které se nachází na Sinajském poloostrově u pobřeží Rudého moře. Toto místo je známé svými krásnými plážemi, dobrodružnými výlety a také svou nabídkou ubytování.

V Dahabu jsou k dispozici různé druhy ubytování, od luxusních hotelů až po hostely. Všechny ubytování mají výhled na moře a nabízejí atmosféru přátelskou pro veškeré typy turistů.

Luxusní hotely nabízejí kromě ubytování také větší množství vybavení, jako jsou bazény, wellness centra, fitness centra a restaurace, které nabízejí různé kuchyně. Některé z těchto hotelů jsou umístěny přímo na pláži, takže hosté si užijí krásné výhledy na moře, stejně jako snadný přístup k vodním sportům.

Pro turisty s menším rozpočtem je perfektní volbou hostel. Hostely jsou cenově dostupné a nabízejí pohodlné a praktické ubytování. Hostely v Dahabu jsou často homestay hostely, což znamená, že můžete přijít a zůstat s místní rodinou a získat tak autentický zážitek, jakého byste jen těžko dosáhli jinde.

Pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a užívat si nádherné scenérie Sinajského poloostrova, je ideálním ubytováním kempování. K dispozici jsou různé kempy s různým stupněm luxusu, včetně jednoduchých stanů nebo luxusních dodávek s veškerým vybavením. Toto ubytování je také cenově dostupné a ideální pro ty, kteří chtějí vychutnat Dahab s malým rozpočtem.

Když si rezervujete ubytování v Dahabu, je důležité zvolit správnou lokalitu. Pokud milujete společnost, měli byste vybrat ubytování v blízkosti hlavní ulice, kde je mnoho obchodů, restaurací a barů. Pokud ale chcete klidnější pobyt, měli byste zvolit ubytování poblíž pláže nebo v kempu.

Je mnoho různých možností ubytování v Dahabu, takže každý turista si najde to své. Vždy byste měli zvážit své preference a potřeby, stejně jako vsadit na důvěryhodnou stránku pro rezervaci ubytování. Stačí si vybrat a užívat si krásného pobytu v Egyptě.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v oblasti Středního východu. Jeho krásné pláže, malebné pobřeží a historické památky jsou jen některé z důvodů, proč se sem turisté rádi vracejí. Pokud hledáte konkrétní lokalitu, která je typická pro toto území, je to bezpochyby Dahab. To je malé a idylické letovisko, které se nachází na Sinajském poloostrově. Jeho charakteristickým rysem jsou pláže a bary, které jsou roztroušeny podél pobřeží. Pokud se chystáte na dovolenou v tomto krásném letovisku, musíte si zajistit vhodnou letenku.

Letecké spojení s Egyptem je velmi dobré, a proto si můžete vybrat z několika cenově dostupných a pohodlných možností. Pokud plánujete letět do Dahabu, nejlepší cestou je přistát na letišti v Sharm-el-Sheikh, které leží asi 90 km na jihovýchod od Dahabu. Hlavní letecké společnosti, které létají do Sharm-el-Sheikh, jsou EgyptAir, Ryanair a easyJet. Rezervace letenek jsou dostupné online nebo přes cestovní kanceláře a většinou zahrnují návštěvu Sharm-el-Sheikh a transfery do Dahabu.

Cena letenky do Egypta a Dahabu se může lišit v závislosti na období, kdy cestujete. Pokud chcete ušetřit peníze, zvažte cestu v mimosezóně, čili v době mimo hlavní turistickou sezónu, která je od listopadu do března. V této době se ceny letenek snižují, navíc bývá v Dahabu méně turistů a větší množství pokoje v hotelu. Na druhé straně, pokud se chystáte na dovolenou během letních měsíců, berte prosím v potaz riziko horkého a suchého počasí.

Celkově vzato, letenka do Egypta a Dahabu bývá cenově dostupná a nabízí velký komfort a pohodlí. Pokud si zajistíte včas letenku a načasníte návštěvu do doby mimo hlavní letní sezónu, můžete ušetřit peníze a zároveň si užít krásy tohoto pohádkového letoviska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahab


1) Je bezpečné cestovat do Dahabu v Egyptě?
Ano, Daha se považuje za bezpečné místo k návštěvě. Například místní obyvatelé a turisté zde chodí bezpečně na dlouhodobou dobu. Zbytečné je však chodit na nebezpečná místa, kde se mohou vymknout situaci.

2) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Dahabu?
Nejlepší způsob je létat do letiště v Sharm El Sheikh a poté si tam pronajmout taxi, které vás dopraví do Dahabu. Existuje také možnost jet autobusem nebo si pronajmout auto.

3) Které jsou nejoblíbenější místní atrakce?
Mezi nejoblíbenější atrakce v Dahabu patří šnorchlování v Ras Abu Galum, návštěva Modré díry, koupání v Laguna a Christmas Bay, horské túry v okolí a podobně.

4) Jsou v Dahabu dobré možnosti stravování?
Ano, v Dahabu se dají nalézt restaurace, kde se podávají kvalitní pokrmy, včetně tradičních egyptských jídel.

5) Jaké jsou nejlepší ceny ubytování v Dahabu?
V závislosti na typu ubytování má Dahab širokou škálu cenových možností. Těm, kteří hledají levné řešení, se budou líbit kempy a hostely, kde je většinou ubytování mnohem levnější než v luxusních hotelech. Většina turistů však volí středně velké možnosti s úrovní služeb zhruba v průměru.


Počasí Egypt Dahab


Egypt je znám svým suchým, slunečným a horkým klimatem po většinu roku. Nicméně, v Dahabu, malebném městě na východním pobřeží Sinajského poloostrova, je klima mírnější.

Dahab se nachází na východním pobřeží, tedy na břehu Rudého moře. Tento fakt může mít vliv na klima. V období léta jsou teploty velmi vysoké, kolem 35 až 40 stupňů Celsia. V zimě teploty klesnou na přijatelných 24 až 28 stupňů Celsia.

Pokud cestujete do Dahabu, nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Sharm El Sheikh, který leží asi 90 minut jízdy od Dahabu. Během letních měsíců může být teplota v Sharm El Sheikh a v jeho okolí vyšší než v Dahabu kvůli teplotě moře. Proto je vhodné si vzít s sebou ochranný krém na kůži kvůli slunečnímu záření.

V průběhu roku je v Dahabu malá pravděpodobnost srážek, ale během zimy může padnout několik krátkodobých dešťů. Nicméně, ty jsou velmi vzácné a nehrozí vám, že vám vaše dovolená bude zkazena.

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které byste měli zvážit, jsou přílivy a odlivy v moři. Pokud plánujete plachtit nebo surfovat, může být pro vás důležité sledovat předpovědi přílivu a odlivu. V období, kdy jsou přílivy vysoké, se Dahab stává skvělým místem na koupání a šnorchlování.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Dahabu v průběhu roku je příznivé pro návštěvu a poznávání tohoto krásného místa. Pokud hledáte malebné místo k odpočinku, šnorchlování, surfování nebo prozkoumání podvodního světa Rudého moře, pak je Dahab tou správnou volbou.


Dovolená Egypt Dahab


Egypt je země plná exotických míst, kde se můžete setkat s fascinující historií, úchvatnou přírodou a nádhernými plážemi. Jedním z takových míst je město Dahab, které se nachází na východním pobřeží Sinai při Kaspickém moři.

Dahab se vyznačuje nejen svou krásnou pláží, ale také skvělými možnostmi potápění a surfování. Pokud tedy hledáte nejen plážovou dovolenou, ale také chcete zažít adrenalinové zážitky pod hladinou vody, pak je Dahab tou pravou volbou.

Potápění v Dahabu

Potápění v Dahabu je pro mnoho lidí snem. Je to místo, kde se můžete setkat s mnoha druhy ryb, korálů a dalších obyvatel podmořského světa. Mezi nejoblíbenějšími místy jsou například Lighthouse, Canyon, Blue Hole nebo Islands. Pokud jste začátečníci, tak se nemusíte obávat, Dahab je vybaven i školami potápění, které se postarají o vás.

Surfování v Dahabu

Surfování v Dahabu patří k nejlepších v celém Egyptě. Díky zdejším větrům a převážně rovnému moři, jsou podmínky pro surfování perfektní. Ať už jste profesionál nebo začátečník, najdete zde podmínky pro své zájmy. Mezi nejlepší místa pro surfování patří například Laguna nebo Baby Bay.

Další aktivity

Pokud si chcete odpočinout od aktivit spojených s vodou, tak určitě oceníte návštěvu zdejších lázeňských center. Jejich hlavní předností je možnost relaxace a regenerace. Mezi nejznámější centra patří například Swisscare, které se zaměřuje na pročištění pokožky.

Procházky po Dahabu

Dahab není pouze o moři a aktivitách, město nabízí i mnoho zajímavých historických památek a turistických atrakcí. Mezi nejzajímavější patří stará vesnička Beduínů, kde můžete sledovat jejich starodávné zvyky a tradice.

Pokud hledáte něco více moderního, pak navštivte místní trhy s řadou suvenýrů nebo moderní bary a restaurace s tradičními a mezinárodními specialitami.

Závěr

Dahab je dokonalou volbou pro každého, kdo touží po dovolené plné adrenalinových zážitků a příjemného relaxování. Kromě aktivit spojených s vodou nabízí město také krásné přírodní scenérie a mnoho historických památek. Proto pokud se chystáte do Egypta, nevynechejte Dahab.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky