Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Chorvatsko Plitvická jezera

Ubytování Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známým cílem pro dovolenou a jedním z nejkrásnějších míst, které turisti mohou navštívit, je NP Plitvická jezera. Tento park je známý svými krásnými vodopády, turistickými stezkami a průzračnými jezery. Pokud plánujete návštěvu tohoto parku, budete potřebovat vhodné ubytování. Zde je pár tipů na ubytování v NP Plitvická jezera.

1. Hotel Plitvice - Tento hotel se nachází v krásném prostředí přímo v srdci NP Plitvická jezera. Hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na jezera a soukromé balkony. Kromě pokoje můžete využít i další služby hotelu jako například spa nebo restauraci.

2. Villa Lika - Pokud hledáte ubytování, které je více soukromé, můžete zvolit pobyt v této vile. Villa Lika se nachází v blízkosti parku, ale je mimo rušné centrum. Vila nabízí spoustu soukromí a pohodlí, včetně Wi-Fi, TV a DVD.

3. Camping Korana - Pokud rádi trávíte dovolenou v přírodě, potom je pro vás camping Korana tou nejlepší volbou. Nachází se v blízkosti NP Plitvická jezera a nabízí velké množství různých stánků, včetně stinných míst, místa k grilování a celkově pěkné a čisté kempovací místo.

4. Guest House Rubcic - Toto ubytování se nachází v malém městečku Rakovica, které je vzdálené jen několik km od parku NP Plitvická jezera. Guest House Rubcic nabízí netradiční ubytování - pokojové jednotky se nachází v drevených kabinách s vnitřním vybavením. Hosté mohou využívat i společenskou místnost, zahrádku a grilování.

Užijte si nádhernou dovolenou v NP Plitvická jezera a správně zvolte vaše ubytování, které bude doplňovat vaše zážitky z tohoto krásného místa.


Počasí Chorvatsko Plitvická jezera


Plitvická jezera jsou jedním z nejkrásnějších přírodních záznamů Chorvatska. Tento park, který byl založen v roce 1949, je domovem největšího národního parku v zemi a patří mezi nejslavnější turistické atrakce. Park je rozložen na území Licko-Senjské a Karlovacké župy, v severní části Chorvatska.

Jednou z nejvýznamnějších vlastností Plitvických jezer je nádherný a jedinečný systém 16 jezer, které se prolínají vodopády. Tyto jezera byla vytvořena v období posledních ledových dob, kdy se zde vytvořila obrovská polodivoká krajina, s mnoha jeskyněmi, řekami a prameny.

V létě v Plitvických jezerech panuje vlhké středomořské podnebí. Letní měsíce jsou obecně velmi teplé a suché, s vysokými teplotami, které mohou překročit 30 stupňů. V zimě jsou obvykle mnohem chladnější, s vysokými srážkami, včetně sněhu. V zimě se také objevují krásné ledové útvary, jako jsou ledové kaskády a zamrzlé vodopády.

Nejlepší období pro návštěvu Plitvických jezer je od května do září, kdy jsou okolí jezer v plném květu. V této době můžete obdivovat neuvěřitelnou rozmanitost rostlin, květů, ptáků a zvířat. V období letních měsíců můžete si užít koupání v jezerech, vycházky, turistiku a jízdu na kole.

Park je otevřený celoročně, a tak je možné ho navštívit kdykoli během roku. Vstupenky si můžete zakoupit online nebo na místě. Pokud máte oblíbený den pro návštěvu parku, je ovšem lepší si ho zarezervovat dopředu.

V Plitvických jezerech nejsou povoleny koupání, šlapání mimo stezky nebo sběr rostlin. Park je chráněn zákonem, a tak je nutné dodržovat základní pravidla ochrany přírody.

Plitvická jezera jsou jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Chorvatsku. Pokud máte rádi přírodu a netradiční krajinu, je toto místo určitě pro vás. Zážitkem je návštěva parku na jaře, kdy se vše začíná probouzet a kvést, ale i v zimě, kdy se můžete těšit na kouzelnou sněhovou krajinu a zamrzlé jezera.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Plitvická jezera


1. Kdy jsou Plitvická jezera otevřena pro veřejnost?
- Plitvická jezera jsou otevřena po většinu roku s výjimkou období, kdy hrozí nebezpečí požárů nebo během některých svátků.

2. Jaké jsou vstupné ceny do Plitvických jezer?
- Vstupné ceny do Plitvických jezer se liší v závislosti na období a věku návštěvníků. Většinou se pohybují od 13 do 32 eur.

3. Kde se nachází Plitvická jezera a jak se tam dostat?
- Plitvická jezera se nacházejí v Chorvatsku, asi 130 km jižně od města Záhřebu. Lze se tam dostat po silnici nebo vlakem.

4. Jakou dobu byste měli plánovat pro návštěvu Plitvických jezer?
- Pro návštěvu Plitvických jezer je třeba si vyhradit celý den nebo více dní, pokud se rozhodnete pro delší turistické výlety.

5. Je nutné pro návštěvu Plitvických jezer předem rezervovat vstupenky?
- V současné době není nutné rezervovat vstupenky dopředu, ale je lepší pro jistotu ověřit si aktuální informace před vlastní návštěvou.

6. Jaké jsou nejlepší stezky a trasy pro procházky v Plitvických jezerech?
- Existuje mnoho turistických stezek v Plitvických jezerech, z nichž nejpopulárnější jsou Cesta k jezerům, Gornja Jezera a Kozjak. Každá trasa je jedinečná a nabízí jiný zážitek z přírody.

7. Mohu v Plitvických jezerech koupat nebo se potápět?
- Koupání nebo potápění v Plitvických jezerech není povoleno, což zahrnuje jakýkoliv kontakt s vodou.

8. Jsou v Plitvických jezerech dostupné restaurace a občerstvení?
- V Plitvických jezerech jsou několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a osvěžit se během své návštěvy.

9. Je vhodné pro návštěvu Plitvických jezer mít s sebou děti nebo domácí zvířata?
- Plitvická jezera jsou vhodná pro návštěvu s dětmi, avšak není vhodné přinášet domácí zvířata, jelikož jsou chráněnou přírodní oblastí.

10. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Plitvických jezer?
- Nejlepší doba pro návštěvu Plitvických jezer je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a méně návštěvníků. V letních měsících se zde však může stát velmi rušno.


Letenka Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je země plná krásných přírodních scenérií a turistických atrakcí a jednou z nejznámějších z nich jsou Plitvická jezera. Tento národní park se nachází v Lické nížině v centrální části Chorvatska a patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace v zemi. Překrásné jezero se staly legendou chorvatského cestovního ruchu a lidé z celého světa sem rok co rok cestují, aby viděli tento jedinečný kousek přírody.

Jezera se nacházejí v národním parku Plitvického jezera, který obklopuje 16 jezer, mezi kterými se nachází neuvěřitelně modré a průzračné vody. Tyto jezera jsou propojena 92 kaskádami a vodopády, které vytvářejí jedinečnou a překrásnou krajinu. Zhruba jeden a půl kilometru od vstupu do parku se nachází nejznámější rozhledna, která nabízí nádherný výhled na celé okolí.

Pokud plánujete navštívit Plitvická jezera, musíte se rozhodnout, zda chcete jen projít okolo jezera nebo si užít i nějakou tu turistickou trasu. Pokud máte dostatek času a zdatnost, pak je nejlepší projít celou trasu a užít si krásy celého národního parku Plitvických jezer. Pokud se vám časově nebo fyzicky zdá trasu příliš náročná, nevadí, park nabízí různé ostatní trasy, takže si určitě vyberete tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Turistická sezóna v Plitvickém národním parku trvá od května až do konce září a během tohoto období se park těší velkého zájmu turistů. Proto doporučuji si letenku do Chorvatska a na Plitvická jezera objednat s předstihem, abyste si mohli určit datum a čas vaší návštěvy těchto krásných jezer. Vstupné do parku se pohybuje od 8 až do 16 eur a vstupenky si můžete zakoupit přímo na místě nebo online.

Je to místo, které by každý turista měl navštívit při cestě Chorvatskem. Plitvická jezera nabízejí krásu, která se těžko popisuje slovy a musí se vidět na vlastní oči. Takže si co nejdříve sjednejte letenku do Chorvatska a odjeďte se pokochat tímto kouskem přírody.


Dovolená Chorvatsko Plitvická jezera


Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Chorvatsku, určitě byste neměli vynechat návštěvu národního parku Plitvická jezera. Tento krásný kout Chorvatska, který se rozprostírá na ploše více než 300 km², je oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa.

Plitvická jezera jsou nejstarším národním parkem v Jižní Evropě, založeným už v roce 1949. Jsou proslulá svými smaragdovými jezery, která se rozprostírají od vrcholů hor až k údolím s průzračnou vodou, a krásnými vodopády, které je doprovázejí.

Jezera mají 16 kaskád s 92 kaskádami a točitými proudy vody, které spolu tvoří jeden z nejkrásnějších přírodních prostředí na světě. Během procházky parkem uvidíte i nádherné scenérie, jako jsou lesy, travnaté plochy a skalnaté vrchy. Je to naprosto nádherná a klidná krajina, která vyvolává pocit oázového klidu a pokojného přírodního prostředí.

Park Plitvická jezera nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou cyklistické trasy, stezky pro pěší turisty, plavání a rybaření. Jednou z nejpopulárnějších aktivit v parku je samozřejmě turistika, díky které si můžete plně vychutnat krásu přírody a užít si plno adrenalinových zážitků. V parku je možné také navštívit muzeum, v němž najdete mnoho informací o historii oblasti a jak je chráněna.

Chorvatsko Plitvická jezera jsou rovněž ideálním místem pro rodinnou dovolenou. V parku jsou k dispozici dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal, škola turistiky a mnoho dalších atrakcí pro děti, takže si zde určitě nebudou nudit. Pro ty, kteří chtějí strávit noc ve městě, jsou k dispozici mnoho možností ubytování různé kategorie.

Svou návštěvu chorvatských Plitvických jezer můžete spojit s návštěvou nedalekých měst, jako jsou například Zadar nebo Plitvice Selo. Ideální doba na návštěvu parku je od května do října, kdy je počasí teplejší a slunečnější. Pokud se rozhodnete navštívit park v letních měsících, nezapomeňte si vzít opalovací krém a dostatečně mnoho tekutin, abyste se udrželi hydratovaní.

Je třeba mít na paměti, že je nutné platit vstupné do parku, ale cena je velmi přijatelná a zahrnuje nejen vstup do parku, ale také využití turistických stezek, lanovky a lodě.

Celkově lze říci, že návštěva Plitvických jezer v Chorvatsku je naprosto nezapomenutelný zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody. Tak neváhejte a naplánujte si svou dovolenou v tomto kouzelném koutě Chorvatska!


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky