Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Belgie Ixelles

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Ixelles


Dotaz: Jaká je hlavní atrakce v Ixelles?
Odpověď: Hlavní atrakcí v Ixelles je Flagey Square, které je obklopeno kavárnami, restauracemi a bary.

Dotaz: Kde se nachází nejlepší cukrárna v Ixelles?
Odpověď: V Ixelles se nachází několik vynikajících cukráren, ale nejčastěji doporučovanou je La Pâtisserie des Rêves.

Dotaz: Kolik je v Ixelles obyvatel?
Odpověď: V roce 2021 bylo v Ixelles evidováno přibližně 86 000 obyvatel.

Dotaz: Jaká je nejlepší způsob dopravy v Ixelles?
Odpověď: Nejlepší způsob dopravy v Ixelles je hromadná doprava, a to tramvaje, autobusy a metro.

Dotaz: Kde se nachází nejlepší restaurace v Ixelles?
Odpověď: V Ixelles najdete mnoho skvělých restaurací. Mezi nejlepší patří Chez Léon (specializovaná na belgické klasiky) nebo La Meilleure Jeunesse (nabízející belgickou, evropskou a středomořskou kuchyni).

Dotaz: Co si mohu prohlédnout v Ixelles zdarma?
Odpověď: V Ixelles je mnoho zajímavých míst k prohlédnutí zdarma jako například Parc Tenbosch, Étangs d'Ixelles nebo Les Galeries Royales Saint-Hubert.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ixelles?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Ixelles je v létě, kdy se konají různé festivaly a akce, a to včetně slavného festivalu zábavy a kultury Brussels Summer Festival.

Dotaz: Kde si mohu v Ixelles koupit suvenýry?
Odpověď: V Ixelles je mnoho obchodů s různými suvenýry. Mezi nejlepší patří Maison Antoine Bonbons (pro belgické čokolády a cukrovinky) a Place Flagey Market (pro suvenýry z belgické kuchyně).


Letenka Belgie Ixelles


Belgie je nádherná země, plná historie a cultural richness. A když hledáte ideální místo k návštěvě, nemůžete minout město Ixelles. Toto město je umístěno v jihozápadní části Bruselu a je domovem pro mnoho univerzit, mnoho kulturních akcí a zajímavých památek, což z něj činí ideální místo k návštěvě. Pokud se tedy rozhodujete pro letenku do Ixelles, pak se zde nebudete nudit.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Ixelles, je samozřejmě letadlem. Letenky z různých zemí do Bruselu jsou naprosto běžné a cenově dostupné, a tak nebudete mít žádný problém najít letenku, která bude vyhovovat vašemu rozpočtu. Z Bruselu se pak snadno dostanete do Xelles.

Jakmile se dostanete do Ixelles, bola vás asi přitáhne krása architektury. Na každém rohu můžete vidět nádherné historické stavby, zahrady a uličky plné květin, což vytváří velmi příjemnou atmosféru. Mezi nejznámější pamětihodnosti v Ixellesu bezpochyby patří Étangs d’Ixelles, což je velký park s historickými rybníky, Tournay-Solvay Park a Leopold Park. V parku Leopold si navíc můžete prohlédnout nádherné bulharské kostelích svatého Jana Křtitele a svaté Taty.

Pro kulturní zážitky nemůžete minout Muzeum Ixelles, které představuje jednu z největších sbírek umění od belgických umělců. Pokud rádi nakupujete, pak se můžete vydat na nákupy do prestižního obchodního centra Avenue Louise, které nabízí řadu módních značek a dalších atrakcí.

V Ixellesu najdete také mnoho skvělých barů a restaurací, které nabízí tradiční belgická jídla a nápoje. Mezi nejlepší restaurace v Ixelles patří Le Pain Quotidien, Café Belga a Le Clan des Belges. Tyto podniky navíc nabízejí i skvělé nápoje, jako jsou belgická piva a vína.

Celkově lze tedy říci, že návštěva Ixelles je skvělým způsobem, jak prozkoumat krásy Belgie. Díky snadné dostupnosti a množství pohodových míst k návštěvě se budete cítit jako doma. Takže si rezervujte letenky do Ixellesu a začněte plánovat svůj výlet. Toto město bude určitě stát za to.


Počasí Belgie Ixelles


Belgie je známá svými různými klimatickými podmínkami a Ixelles, jako část Bruselu, není výjimkou. Má převážně oceánické klima, což znamená, že počasí je značně vlhké, s mírnými zimami a mírnými léty.

Léto v Ixelles

Léto v Ixelles trvá od června do srpna a teploty se obvykle pohybují mezi 20°C a 25°C. Někdy mohou být letní dny teplejší než 30°C. V této době roku je také často deštivě a vlhko.

Podzim v Ixelles

Podzim v Ixelles je krásný. Listnaté stromy přecházejí ze zelené do červené, hnědé a zlaté barvy. Je to období s nižší vlhkostí a teploty se pohybují mezi 5°C-15°C. Většinou se také objevuje mlha a déšť.

Zima v Ixelles

Zima v Ixelles bývá chladná s teplotami okolo 0°C až 5°C. Oblíbený zimní prázdninový čas může ztroskotat kvůli pravidelnému dešti a někdy sněhu.

Jaro v Ixelles

Jaro v Ixelles znamená, že přetrvávající mlha a dešťová zima končí a teploty stoupají na přibližně 10°C-15°C. Může být také vlhké a deštivo.

I přes proměnlivé počasí vyžadující větší množství vrstev oblečení, Ixelles a Belgie obecně nabízí bohatou historii, kulturu a gastronomii, která z tohoto krásného města dělá skvělou destinaci pro návštěvníky po celý rok.


Ubytování Belgie Ixelles


Ixelles, jedna z nejživějších oblastí Bruselu v Belgii, nabízí nejen bohaté kulturní a historické dědictví, ale také četné možnosti ubytování, které splní požadavky nejvybranějších hostů. Tato oblast se nachází v jižním centru Bruselu a je snadno dostupná jak autobusy, tak tramvaji nebo metrem.

K dispozici jsou různé druhy ubytování, od hotelů a hostinců po byty a apartmány k pronájmu. Hotely v Ixelles rozhodně nehřeší chybou, a protože je oblast oblíbená mezi turisty, nabízí širokou škálu možností v různých cenových kategoriích.

Mezi nejoblíbenější ubytovací zařízení v Ixelles patří Warwick Brussels Hotel, který nabízí luxusní pokoje a apartmány pro ty, kteří si chtějí užít opravdu komfortní pobyt. V blízkosti se nacházejí také malé hotely a hostince, které nabízejí pěkné pokoje za rozumné ceny.

Pro ty, kteří chtějí více prostoru a soukromí, jsou k dispozici i pronájmy bytů a apartmánů. Tyto ubytovací možnosti jsou již dostupnější a ceny se liší podle velikosti a vybavení. Většina bytů a apartmánů vymezuje krásné výhledy na město a umožňuje cestovatelům zažít větší míru nezávislosti a svobody, když se pohybují po Bruselu.

Ixelles má velmi silné kulturní dědictví, které se odráží také v ubytování. Od starých budov s historickou architekturou po moderní stylové hotely, všechny nabízejí jedinečnou zkušenost a využívají unikátní designové prvky. Mnoho z nich disponuje také velkými venkovními prostory, takže cestovatelé si mohou snadno užít pohodlí a klid nedaleko velkých atrakcí.

Hosté, kteří hledají opravdu nezapomenutelný pobyt v Ixelles, mohou si také vybrat z ubytování v klidných oblastech, jako jsou například dvorce a venkovské domy. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí utéct před rušné ulice a alespoň na chvíli se zastavit a užít si okolní přírodu. V nabídce jsou také vilky s vlastním bazénem a masážním koutem pro ty náročné hosty, kteří hledají luxusní útěk v srdci města.

Celkově vzato, Ixelles nabízí širokou škálu ubytování, které odpovídá potřebám různých hostů. S množstvím nabídek a cenových kategorií je navíc snadné najít způsob, jak si vychutnat krásy Belgické metropole v pohodlí a stylu, jaký si zvolíte.


Dovolená Belgie Ixelles


Belgie je nádherná země, plná kulturního a historického bohatství. Pokud se rozhodnete navštívit Belgii, neměli byste vynechat městskou část Ixelles. Tato část Bruselu nabízí mnoho zajímavostí a je dokonalým místem k prozkoumání.

Ixelles je oblast plná krásných parků, obchodů, restaurací a kaváren. Pro milovníky umění je zde muzeum Ixelles, které nabízí rozmanité sbírky evropského umění a expozice současného umění.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou belgickou atmosféru, je tu trh na Place Flagey. Je to oblíbené místo, kde se místní obyvatelé setkávají a nakupují od svých oblíbených řemeslníků a farmářů. Na trhu si můžete zakoupit čerstvé ovoce a zeleninu, sýry, maso, bagety a další delikatesy. Navíc zde najdete také mnoho stánků s vintage oblečením a doplňky.

Belgie je známá svými výbornými sladkostmi, jako jsou vafle, čokoláda a posezená. V Ixelles nechybí výborné cukrárny, kde si můžete vychutnat tyto slavné belgické pochoutky. Café Belga vám nabídne pochoutky jako vafle s ovocem nebo se zmrzlinou a mnoho dalších sladkostí.

Další způsob, jak si užít Ixelles, je projít se krásnými parky v okolí. Park Tenbosch je nádherný zelený park, který nabízí příjemné místo k odpočinku a relaxaci v přírodě. V parku jsou k dispozici stolní tenisové stoly, dětské hřiště a stolky na piknik.

Ixelles je také známý jako město s mnoha galeriemi a uměleckými studio. Pokud máte zájem o současné umění, určitě navštivte oblast Rue Antoine Dansaert, kde najdete mnoho uměleckých studií a galerií.

Na závěr, Ixelles je nádhernou městskou částí Bruselu s množstvím zajímavostí, které nabízí návštěvníkům. Kromě trhu a cukráren si můžete užívat nádherné parky a procházky mezi uměleckými galeriemi a studiemi. Navštivte Ixelles, abyste si užili relaxaci, zábavu a zároveň ochutnali mnoho kulturního bohatství, které Belgie nabízí.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky